Rowerzyści nie mogli się doczekać wspólnej zabawy na rowerze! Przez ostatni weekend maja na stokach Góry Trzech Szczytów w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK swoje święto obchodzili entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego z całej Polski. BikePark Kazoora odwiedziło w ciągu 2 dni ponad 1000 rowerzystów z całej Polski, którzy przyjechali wziąć udział w konkurencjach na trasach do dirt jumping’u, pumptrack’u lub B-Line.

Zdjęcie: Mateusz Szachowski

W samych zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników! Dodatkowo wiele osób korzystało z otwartych warsztatów z bezpiecznej jazdy organizowanych przez lokalnych instruktorów: Piotra Krajewskiego, Natalię Budner oraz Bartłomieja Witkiewicza. W trakcie wydarzenia odbył się również konkurs na najlepsze zdjęcie sygnowany przez Mateusza
Szachowskiego, który wygrał Antoni Popecki!

Całość oczywiście zorganizowała niezawodna ekipa Dirt it More oraz Stowarzyszenie Kazoora!

Wyniki:

 • Freestyle:
  • Dirt Amator:
   1. Sebastian Lech
   2. Marcel Laska
   3. Wiktor Sikorski
  • Dirt Pro:
   1. Paweł Stachak
   2. Marcin Oskiera
   3. Bartek Pietras
  • Whip Off
   1. Antek Faszczewski
   2. Michał Kidacki
   3. Marcin Prymek
 • Wyścigi – B-Line:
  • Kobiety
   1. Justyna John
   2. Lena Szerling
   3. Agata Zielińska
  • Młodzież
   1. Kordian Pufelski
   2. Franek Fabiszewski
   3. Kuba Przybylski
  • Open
   1. Marcin Prymek
   2. Maks Skiendzielewski
   3. Bartek Więckowski
  • Masters
   1. Karol Rybiński
   2. Andrzej Coupland
   3. Tomasz Profic
 • Wyścigi – Pumptrack:
  • Kobiety
   1. Aleksandra Zakrzewska
   2. Lena Szerling
   3. Ola Proch
  • Junior
   1. Igor Szczepanowski
   2. Ksawery Berend
   3. Piotrek Paradowski
  • Młodzież
   1. Janek Król
   2. Mateusz Brylak
   3. Kuba Przybylski
  • Open
   1. Maks Skindzielewski
   2. Michalski
   3. Aleks Fromberg
  • Masters
   1. Łukasz Jacak
   2. Szymon Paś
   3. Łukasz Markowski

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom i cieszymy się z rekordowej frekwencji! Nagrody rzeczowe w kategorii Dirt Amator ufundował Dartmoor Bikes.

Całość odbyła się pod patronatem oraz wsparciem finansowym dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawa. O oprawę muzyczną i dobrą energię zadbał Red Bull, a za bezpieczeństwo rowerzystów zadbała ekipa Enduro-Med! Dziękujemy za zaufanie i wieloletnią współpracę.

Po tym telegraficznym podsumowaniu czas szerzej spojrzeć na to, jak ważnym miejscem przez lata stały się trasy BikeParku Kazoora dla lokalnej społeczności. Pierwszych rowerzystów widać tu codziennie od 6:00 rano, a ostatni korzystają z górki jeszcze po zmroku z latarkami. Społeczność, która stworzyła pierwsze trasy, tworzy teraz Stowarzyszenie Kazoora, które opiekuje się tym miejscem i razem z Zarządem Zieleni i Dzielnicą Ursynów. Wszystko dzieje się w formach oddolnej inicjatywy społecznej by razem korzystać z tego unikatowego w skali Mazowsza terenu.

Dlatego Oficjalne Rozpoczęcie Sezonu na BikePark Kazoora to prawdziwe święto w polskim świecie MTB, gdzie dzięki wieloletniej tradycji wydarzenia otwierającego sezon kolarstwa grawitacyjnego w Polsce. Budowniczy specjalnie na tę okazję przygotowali nową infrastrukturę, a stare trasy zostały uporządkowane po zimie. Całość niezmiennie jest dostępna przez cały rok za darmo dla wszystkich chętnych. Wydarzenia mają na celu zachęcić nowe osoby do aktywnego korzystania z roweru oraz edukować jakie bezpiecznie z niego korzystać w terenie.

Stowarzyszenie Kazoora już zapowiada kolejne wydarzenie, które odbędzie się po wakacjach, a do tego czasu zaprasza po najnowsze informacje na swoje kanały social media oraz stronę WWW.

Relacja wideo


O Bike Parku Kazoora

Bike Park Kazoora mieści się na górce Kazurce na warszawskim Ursynowie. Około roku 2000 na górce powstała pierwsza trasa rowerowa do tzw. dualu. W następnych latach tor ewoluował do pełnoprawnej trasy four crossowej, a u podnóża góry powstała także sekcja hopek ziemnych do uprawiania dirt jumpingu. W 2015 tor został rozbudowany o sekcję dla początkujących oraz ziemny pumptrack. W 2018 otwarto tam największy pumptrack w województwie mazowieckim o łącznej długości 255 metrów. Obecnie miejscem opiekuje się Stowarzyszenie Kazoora, którego głównym celem jest propagowanie oraz rozwój kolarstwa grawitacyjnego m.in. poprzez organizowanie szkoleń, pokazów i imprez sportowych.

Oficjalna strona: bikeparkkazoora.pl
Media: facebook, instagram, youtube