Małopolska Joy Ride Festiwal to jedna z największych imprez rowerowych w Polsce. Każdego roku, na wydarzeniu pojawiają się tysiące riderów, kibiców i rowerowych rodzin, a Kluszkowce, z niewielkiej wioski pod Nowym Targiem zmieniają się w rowerową stolicę Polski.

Dlaczego w tym roku nie może Cię zabraknąć na imprezie? Oto kilka podstawowych powodów:

1. Małopolska Joy Ride Festiwal 2021 to jedyny festiwal rowerowy w Polsce

Mimo, że sytuacja na świecie powoli zaczyna wracać do normy, a obostrzenia stają się coraz bardziej znośne, Joy Ride jest jedyną organizacją, która podjęła decyzję o organizacji festiwalu rowerowego w tym sezonie. Ubiegły rok był dla branży eventowej bardzo ciężki, lecz mimo ekstremalnych warunków ekipa Joy Ride podjęła decyzję o organizacji imprezy w okrojonej formie.

W tym sezonie, organizatorzy zapowiadają powrót imprezy w pełnym wydaniu – z zawodami dla najmłodszych, targami sportowymi, dodatkowymi atrakcjami i niezwykłą atmosferą. Jeśli chcesz poczuć klimat rowerowego festiwalu, oderwać się od szarej rzeczywistości i w końcu na chwilę zapomnieć o złośliwym wirusie – to nie będzie na to lepszej okazji!

2. Testy sprzętu z najwyższej półki wracają na festiwal!

Tak jest. Na tegorocznej imprezie znów pojawią się namioty z rowerami testowymi i sprzętem sportowym z najwyższej półki. Każdy uczestnik festiwalu będzie mógł sprawdzić, czy najdroższe rowery (których cena sięga czasem 50 tysięcy) są rzeczywiście warte swojej ceny. Poza testami sprzętu, w miasteczku festiwalowym będzie można zrobić naprawdę konkretne zakupy. Większość firm, które wystawiają się na imprezie, przygotowuje wielkie wyprzedaże, na których można wyhaczyć kaski, ochraniacze, ciuchy i rowerowe części w rewelacyjnych, festiwalowych cenach. W tym sezonie, obecność na festiwalowych targach potwierdziło już około 30 różnych firm!

3. 10 konkurencji dla zawodników i amatorów

Małopolska Joy Ride Festiwal to nie tylko rowerowe targi. To przede wszystkim zawody, bo to właśnie od nich wszystko się zaczęło. Na tegorocznej imprezie zawodnicy z całej Polski (i sąsiadujących krajów), będą mogli wziąć udział w 10 różnych konkurencjach. Będą klasyczne zawody dla doświadczonych wyjadaczy, takie jak downhill, enduro, czy best whip contest, ale pojawią się też nowości – E-Bike Uphill, czy przygotowana specjalnie dla dzieci Kids Arena.

Dokładny opis konkurencji:

OC1 DOWNHILL

To właśnie od tej dyscypliny wszystko się zaczęło i bez niej festiwal po prostu nie mógłby istnieć. Downhill to jak sama nazwa wskazuje zjazd stromą, szybką, techniczną trasą. Główna zasada jest prosta – kto hamuje ten przegrywa! To jedna z najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Na zjazdowych trasach zawodnicy osiągają prędkość dochodzącą nawet do 70 km/h. Przelatują nad kamienistymi rockgardenami, śliskimi korzeniami, zjeżdżają po niemal pionowych ścianach i zaliczają loty, które większość śmiertelników przyprawiają o gęsią skórkę!

KARCHER DUAL SLALOM

Dla wielu osób jest to najfajniejsza, najbardziej atrakcyjna forma rywalizacji. Dlaczego? Na linii startu zawodnicy ustawiają się w dwójkach, a do pokonania mają kręty, techniczny tor, nafaszerowany najróżniejszymi przeszkodami. W trakcie zawodów riderzy bardzo często ścigają się z najlepszymi przyjaciółmi. Nie ma jednak mowy o współpracy. Kto wpadnie na metę drugi, ten odpada!

On Lemon Best Trick

Konkurencja On Lemon Best Trick została zorganizowana z myślą o najlepszych lotnikach. Jeśli uwielbiasz skakać na konkretnych hopach i jarasz się kręceniem trików koniecznie zarejestruj się na tą konkurencję!

Jam na poduszce powietrznej to konkurencja uwielbiana zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Konkretne triki i szalone (ale bardzo bezpieczne) gleby, to coś co dostarcza nam wszystkim emocji z najwyższej półki.

Marin Best Whip Contest

Chcesz zostać rowerowym królem lub królową stylu? Wcale nie musisz kupować najbardziej kozackich ciuchów w festiwalowym miasteczku. Wystarczy, że weźmiesz udział w konkurencji Marin Best Whip Contest i zaprezentujesz ekipie sędziowskiej naprawdę solidne gięcie. To jedyna dyscyplina, na którą trzeba otrzymać imienne zaproszenie. Żeby dostać wjazd na konkurs stylu, musisz udowodnić nam, że wiesz jak powinien wyglądać klasyczny whip i dorzucisz do naszego contestu trochę ognia! Liczba miejsc jest ograniczona, a w finałach wezmą udział tylko najlepsi lotnicy.

Garmin Enduro

To konkurencja dla najbardziej wytrwałych zawodników, którzy mogą pochwalić się świetną wytrzymałością i nienaganną techniką jazdy. 4 strome, kręte odcinki specjalne są najeżone naturalnymi przeszkodami i technicznymi elementami. O konkretne nagrody zawalczą Ci zawodnicy, którzy najlepiej przepracowali okres przygotowań do sezonu i na dzień wyścigu obrali najlepszą możliwą taktykę! Długim, męczącym podjazdom sprostają tylko najmocniejsi riderzy, a przecież cała zabawa rozpoczyna się dopiero przy jeździe w dół!

KTM E-Bike Uphill

To prawdziwa nowość. Mimo, że rowerowe sprinty są piekielnie męczące i zazwyczaj odbywają się bez żadnego wspomagania.

Ekipa KTM Polska zadba o to, by wspinaczka pod górę dostarczała uczestnikom wyścigu jak najwięcej frajdy. Zawodnicy będą musieli poradzić sobie ze stromym podjazdem, który zweryfikuje siłę moc “kopyt” i techniczne umiejętności!  To właśnie w takich chwilach zaczyna się doceniać moc rowerów elektrycznych.

Puky Kids Arena

Puky Kids Race to konkurencja zorganizowana z myślą o najmłodszych miłośnikach sportów rowerowych. Na terenie miasteczka festiwalowego znajdziecie kilka przeszkód, z którymi będą musieli poradzić sobie nowi członkowie naszej rowerowej społeczności. Po zdobyciu wszystkich odznak, wystarczy zameldować się na mecie, by otrzymać specjalną nagrodę!

BT Project Pumptrack

Pompuj człowieku! W tej konkurencji łydka ze stali nie ma żadnego znaczenia, bo wygrać możesz tylko jeśli dobrze wczujesz się w rower i mocno przepracujesz trzy pętle, angażując do jazdy dosłownie każdy mięsień. Pumptrack to konkurencja, która jak sama nazwa wskazuje polega na pompowaniu, czyli rozpędzaniu roweru na specjalnym torze. Zamknięta pętla składa się z nierówności, które zawodnicy wykorzystują by rozpędzić rower i wygenerować jak największy pęd. To świetna zabawa zarówno dla starych wyjadaczy, jak i riderów, którzy pierwszy raz pojawili się w festiwalowym miasteczku.

Bunny Hop Contest

Masz sprężyny w nogach? Dobrze się składa, bo na poprzednich imprezach zawodnicy skakali już na wysokość 100 cm! Bunny Hop Contest to zawody dla najbardziej skocznych rowerzystów, którzy wiedzą jak wycisnąć z roweru maksimum energii.

Red Bull Chojrak Dual Manual

To zawody dla najlepszych riderów, którzy opanowali magiczną sztukę, jaką bez wątpienia jest jazda na tylnym kole. Nie chodzi nam jednak o tak zwane “wheelie” (jazda z pedałowaniem), a klasycznego manuala. To bez dwóch zdań jedna z najbardziej widowiskowych i technicznych dyscyplin na naszym festiwalu!