Nadchodzący weekend będzie stał pod znakiem festiwali rowerowych. W kraju odbędzie się Małopolska Joy Ride Festiwal, a w austriackim Innsbrucku już jutro rozpocznie się pierwszy tegoroczny przystanek serii Crankworx World Tour. Festiwal Crankworx Innsbruck potrwa cztery dni (16-20 czerwiec), a w jego trakcie odbędzie się wiele emocjonujących zawodów.

Crankworx Innsbruck 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Tegoroczna impreza Crankworx Innsbruck będzie pierwszą z całej serii, która ponownie została mocno okrojona. W ubiegłych latach odbywały się nawet cztery przystanki, ale w związku ze światową pandemią koronawirusa oraz wciąż licznymi krajowymi obostrzeniami, w tym roku odbędą się tylko dwie imprezy. Tym samym Innsbruck rozpocznie sezon, a nowozelandzka Rotorua zakończy go na początku listopada. Ponownie odwołany został klasyk serii, czyli festiwal w kanadyjskim Whistler.

Peter Kaiser

Zmagania w Austrii rozpoczną się już w środowy wieczór, gdy rozegrane zostaną zawody na najlepsze loty bokiem. W trakcie Official European Whip-Off Championships presented by POC do rywalizacji staną zarówno panowie jak i panie, których liczba z każdą kolejną imprezą znacząco wzrasta. Wcześniej w ciągu dnia odbędą się treningi czy kwalifikacje do pozostałych zawodów.

Fabien Cousinie vs Iago Garay / zdjęcie: Kike Abelleira

Czwartek przywita nas rywalizacją w zawodach Specialized Dual Slalom Innsbruck. Klasyczne wyścigi dwójkami na równoległych torach rozpoczną się już o 10.00 rano i będą transmitowane na żywo na stronach crankworx.com czy Red Bull TV. Tego samego dnia o 18.30 odbędzie się druga transmisja LIVE – tym razem będziemy mogli obejrzeć zmagania podczas RockShox Pump Track Challenge Innsbruck.

Zdjęcie: Kike Abelleira

Piątek w Austrii to zmagania w CLIF Speed & Style Innsbruck, a to oznacza mnóstwo emocji, szybkiej jazdy, tony stylu i niesamowitych trików. Po raz pierwszy w zawodach wystartuje aż 14 kobiet, więc tym bardziej warto obejrzeć transmisję na żywo. Start od 17.30.

Zdjęcie: Kike Abelleira

Sobota to wisienka na torcie dla wszystkich fanów freeride’u i wszelkich sztuczek. To właśnie w tym dniu odbędzie się impreza Crankworx Innsbruck Slopestyle. Wśród zaproszonych do udziału zawodników znalazł się Dawid Godziek, ale niestety z powodów osobistych nie weźmie udziału w zawodach. Start transmisji LIVE już od 15.00, a komentować będą Tadeusz Molek i Szymon Godziek.

Dawid Godziek, Crankworx Innsbruck 2020 / zdjęcie: Boris Beyer

Na sam koniec festiwalu tradycyjnie przewidziano zawody zjazdowe. Transmisja na żywo z deuter Downhill Innsbruck presented by Raiffeisen Club rozpocznie się o 15.30 w niedzielę.

Tracey Hannah / zdjęcie: Kike Abelleira

Więcej informacji, listy zawodników czy dokładny harmonogram festiwalu można sprawdzić na oficjalnej stronie: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr