Szwedzka rewelacja slopestyle’u, Emil Johansson, kontynuuje dominującą serię w zawodach slopestyle. Tym razem pokonał przeciwników podczas pierwszej edycji zawodów Red Bull Copenride w Kopenhadze.

Red Bull Copenride / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

Najlepsi zawodnicy slopestyle z całego świata przylecieli do Danii by rywalizować w zawodach Red Bull Copenride, które odbyły się z udziałem publiczności po raz pierwszy od dawna. Zbudowana przez organizatorów trasa była unikalna i zawodnicy zdecydowanie nie spodziewali się takich przeszkód w samym centrum Kopenhagi.

Szymon Godziek / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

Niestety sielankę popsuła pogoda, która mocno skomplikowała rywalizację oraz organizację. Dwudniowa impreza przez chwilę była zagrożona nawet odwołaniem, ale zawodnicy i organizatorzy zrobili wszystko, aby zapewnić kilku tysiącom zebranych widzów jak największe emocje.

Dawid Godziek / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

W piątek odbyły się kwalifikacje, w trakcie których kilku zawodników miało ogromne problemy z silnym wiatrem i tym samym nie mogło pokazać pełni swych możliwości. W sobotnich finałach rewelacyjnie spisał się powracający do rywalizacji slopestyle po długiej przerwie, Szymon Godziek. Jego przejazd został oceniony na 94.66pkt i tylko jeden zawodnik miał szanse by go pokonać.

Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

Emil Johansson stanął na wysokości zadania i pokazał, że w tej chwili jest najlepszy na świecie. Jego przejazd zapewnił mu 96.33pkt i tym samym zajął pierwsze miejsce przed Szymonem oraz Nicholim Rogatkinem. A to dopiero były kwalifikacje…

Podium Red Bull Copenride: 2. Szymon Godziek, 1. Emil Johansson, 3. Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Esben Zøllner Olesen

Niestety sobotnie finały skończyły się zanim się zaczęły. Z samego rana w Kopenhadze padało i mocno wiało. Zawodnicy jednak zebrali się na sesję, aby rozegrać Shimano Best Trick i dać choć odrobinę radości kibicom. Po 15-minutowej rozgrzewce na sekcji Shimano, Nicholi Rogatkin, Griffin Paulson i Alex Alanko zdecydowali się zmienić miejscówkę na największą hopę. Trochę pomagał tu wiatr, który wiał od tyłu… i rozpoczęło się szaleństwo.

Nicholi Rogatkin wylądował 1440 i tym samym zgarnął zwycięstwo za najlepszą sztuczkę imprezy. Warto odnotować również trik w wykonaniu Diego Caverzasiego, który wykręcił backflip barspin to cliffhanger.

Pełne wyniki Red Bull Copenride:

 1. Emil Johansson (Szwecja) 96.33pkt
 2. Szymon Godziek (Polska) 94.66
 3. Nicholi Rogatkin (USA) 91.00
 4. Alex Alanko (Szwecja) 89.00
 5. Tomas Lemoine (Francja) 88.66
 6. Erik Fedko (Niemcy) 88.00
 7. Max Fredriksson (Szwecja) 82.33
 8. Marcel Hunt (Wielka Brytania) 81.00
 9. Griffin Paulson (Kanada) 80.00
 10. Dawid Godziek (Polska) 76.00
 11. David Lieb (USA) 75.33
 12. Timothe Bringer (Francja) 68.66
 13. Alejandro Bonafe (Hiszpania) 65.33
 14. Sam Pilgrim (Wielka Brytania) 63.66
 15. Tom Isted (Wielka Brytania) 56.33
 16. Jakub Vencl (Czechy) 54.33
 17. Garret Mechem (USA) 48.66
 18. Lucas Huppert (Szwajcaria) 23.33
 19. Diego Caverzasi (Włochy) 11.00