WTB oferuje teraz kompletne koła z włókna węglowego, które są dostępne w dwóch specjalnie zaprojektowanych konfiguracjach gravelowych i górskich. Szybkie i lekkie gravelowe koła CZR i23 zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować wagę i zmaksymalizować ugięcie na nierównych szutrowych drogach, podczas gdy CZR i30 to agresywne koła na szlaki i enduro skonstruowane tak, aby wytrzymać wszystko, co stanie na ich drodze. Podczas gdy oba koła zostały zaprojektowane do konkretnych zastosowań na różnych końcach spektrum jazdy, wspólnym celem obu było stworzenie wysokowydajnych kół z włókna węglowego, które są lekkie i niezawodne. 

Szutrowe koła CZR i23 zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować wagę, jednocześnie łącząc sztywność i elastyczność, aby zmaksymalizować przenoszenie mocy i zwiększyć komfort podczas najdłuższych przejażdżek w roku. Grubość włókna węglowego została dopracowana w całej obręczy CZR i23 w celu zmniejszenia masy, poprawy podatności pionowej, zmniejszenia zmęczenia rowerzysty i zwiększenia ogólnego komfortu. Dodatkowa warstwa włókna węglowego wokół każdego łoża szprych poprawia ogólną wytrzymałość i trwałość koła, jednocześnie minimalizując wagę w obszarach, w których potrzebna jest mniejsza wytrzymałość, a tym samym mniej materiału. Obręcze CZR i23 mają głębokość przekroju 24 mm, aby poprawić sztywność promieniową i zmaksymalizować transfer energii bez wpływu bocznego wiatru, jak w przypadku innych kół o głębszych profilach.

Wszystkie szutrowe koła CZR i23 są zbudowane z płaskich, cieniowanych  wyścigowych szprych Pillar, które są kute na zimno w aerodynamiczny kształt, który zmniejsza opór na końcu każdej szprychy. W rezultacie płaskie, cieniowane szprychy poprawiają ogólną wydajność, zachowując jednocześnie wagę charakterystyczną dla tradycyjnych płaskich szprych. Koła CZR i23 są dostępne w konfiguracjach szprych z 24 lub 28 otworami, przy czym przednie koła zaczynają się od 620 g, a tylne od 775 g (waga obejmuję Solid Strip, taśmę do opon bezdętkowych i wentyl). 

Zestawy kół z włókna węglowego stają się coraz lżejsze z dnia na dzień i istnieje wiele kół z szprychami z włókna węglowego, które nie są w żaden sposób testowane. Koła górskie CZR i30 nie zostały zaprojektowane tak, aby były najlżejsze. Koła CZR i30 zostały zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z tym wszystkim, z czym nie radzą sobie inne koła, dlatego mają strategicznie wzmocnione ułożenie włókna węglowego i są ręcznie budowane przy użyciu podwójnie cieniowanych szprych, mosiężnych nypli i piast Frequency z najwyższej klasy łożyskami maszynowymi z ponadwymiarowymi uszczelkami piasty, aby zapewnić sobie pozycję koła, które po prostu nie zrezygnują. Podczas gdy WTB jest zwolennikiem wiercenia 32-otworowych szprych w obręczach aluminiowych, nasze szeroko zakrojone testy wykazały, że obręcze z włókna węglowego nie wymagają tylu szprych, aby zapewnić wystarczającą sztywność i trwałość. Felgi CZR i30 są nadal dostępne w opcji z 32 otworami, ale wszystkie kompletne koła CZR i30 mają 28 otworów, przy czym przednie koła ważą od 878 g, a tylne od 1026 g (wagi obejmują Solid Strip, taśmę do opon bezdętkowych i wentyl). 

Chociaż koła CZR i23 i CZR i30 mają różne przeznaczenie, mają wspólne cechy, które poprawiają osiągi i trwałość każdego koła karbonowego. Obydwa rodzaje wykorzystują unikalną taśmę WTB Solid Strip, która jest wytrzymałym nylonowym paskiem, znajdującym się pomiędzy obręczą a taśmą do opon bezdętkowych, aby zapobiec wciskaniu się taśmy bezdętkowej w otwory szprych i zapewnia gładkie połączenie opony z obręczą. Gładka powierzchnia ułatwia montaż opony, zapobiegając ucieczce powietrza wokół stopki podczas pompowania. Solid Strip chroni również hermetyczny system przed przebiciem w przypadku złamania szprychy. Niezawodność bezdętkowa TCS, asymetryczne przesunięcie otworów obręczy i Solid Strip – wszystko to ma swój udział w produkcji najbardziej niezawodnych kół karbonowych na rynku.

Najlepsze na świecie obręcze z włókna węglowego są połączone z naszymi wysokiej jakości piastami Frequency, które zostały zaprojektowane we własnym zakresie, aby jeszcze bardziej poprawić osiągi i niezawodność naszych kompletnych kół CZR. Piasty Frequency zostały zaprojektowane we własnym zakresie, aby cechować się niskim oporem, 6-zapadkową konstrukcją, która zmienia się między dwoma zestawami 3-zapadkowych grup, aby zapewnić responsywne 5 stopni zazębienia piasty. Zaprojektowanie lekkiej piasty, która zapewnia szybkie zaangażowanie i obraca się z przyjemnym dźwiękiem, jest stosunkowo łatwe, ale zapewnienie jej przetrwania przez niezliczone sezony w niesprzyjających warunkach jest prawdziwym wyzwaniem. Dwa lata testów i rozwoju poprzez niesprzyjające zimy północno-zachodniego wybrzeża Pacyfiku i suche lata w Kalifornii pozwoliły nam dopracować projekt za pomocą ponadwymiarowych uszczelnień piasty, które drastycznie poprawiają odporność na warunki atmosferyczne. 

Dopasowując oba zestawy kół do ich zastosowań gravelowych i górskich, piasty Frequency połączone z kołami CZR i23 są wyposażone w lekkie sprężyny zapadkowe, które minimalizują opór, a tym samym poprawiają wydajność użytkowania rowerów z kierownicą typu baranek. Koła CZR i30 są wyposażone w wytrzymałe sprężyny zapadkowe, które angażują się z większą siłą, aby przeciwdziałać dodatkowemu momentowi obrotowemu podczas interwałowej jazdy w górach. Obie opcje sprężyn są kompatybilne ze wszystkimi piastami Frequency, a zestaw Light Pawl-Spring Kit jest dostępny na WTB.com dla użytkowników CZR i30, którzy wolą cichszą piastę z lżejszym zazębieniem zapadki.

Wyróżnikiem kół karbonowych szybko staje się to, jak dobrze firma produkująca wspiera je podczas użytkowania. Wierzymy w nasze na tyle, aby zaoferować naszą Gwarancję Pewności Jazdy na wszystkie karbonowe felgi i koła CZR. Jeśli złamiesz CZR podczas jazdy, wyślemy Ci je za darmo. Bez wyjątków. Nie widziałeś tej ostrej skały, dopóki nie znalazłeś się w powietrzu? Przyłapałeś się na testowaniu swojego gravela na niektórych trasach zjazdowych? Jeśli jesteś pierwszym właścicielem i jeździłeś na swoim rowerze, gdy to się stało, wymienimy go bezpłatnie. Twoi przyjaciele powinni cię oceniać za złe wybory linii przejazdu, ale my tego nie zrobimy. Sprawdź WTB.com, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszej Gwarancji Jeździć z Pewnością. Wszystkie felgi CZR są Wszystkie przednie koła CZR mają sugerowaną cenę detaliczną €655, a tylne €740. Felgi CZR są obecnie dostępne na WTB.com, ale w nadchodzących miesiącach będą również dostępne u Twoich ulubionych lokalnych sprzedawców. Koła będą dostępne w sklepach w Europie pod koniec września.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter