Tegoroczny sezon startowy Enduro World Series jeszcze się nie rozpoczął, a organizatorzy najważniejszej światowej serii enduro już ujawniają jak będzie wyglądała rywalizacja w sezonie 2022. Zdecydowanie będzie się działo, ponieważ przyszłoroczny kalendarz jest najambitniejszym w całej historii serii.

Pierwsza runda odbędzie się pod koniec marca miejscowości Maydena w australijskiej Tasmanii. Z powodu trudności tras impreza będzie dostępna tylko dla profesjonalistów. Kolejny, a zarazem pierwszy weekend kwietnia, to rywalizacja na północy tej samej wyspy, w Derby, a zaledwie tydzień później rywalizacja przeniesie się do Nowej Zelandii, aby w mieście Nelson, rozegrać rundę numer trzy.

Eddie Masters / EWS Finale Ligure 2020

Następnie cykl EWS przeniesie się do Europy, gdzie czwarta runda odbędzie się na początku czerwca w doskonale znanym szkockim Tweed Valley. Będzie to zarazem pierwsza runda zmagań E-EWS. Koniec czerwca również będzie obfitował w emocje. Wpierw zawodnicy EWS i E-EWS zmierzą się ze sobą na granicy Austrii i Słowenii w trakcie piątej rundy EWS (drugiej E-EWS) w Petzen i Jamnicy, a zaledwie tydzień później rywalizacja EWS przeniesie się do włoskiej miejscowości Val di Fassa. Z kolei zawodnicy E-EWS pojadą do francuskiego Valbergu, by na początku lipca rozegrać swoją trzecią rundę.

Sławomir Łukasik, EWS Finale Ligure 2020 / zdjęcie: Matej Mervinsky

Po miesiącu odpoczynku rywalizacja powróci do Kanady, gdzie w trakcie legendarnego festiwalu Crankworx Whistler odbędą się zawody siódmej rundy Enduro World Series. Tydzień później zawodnicy przeniosą się do USA by walczyć o punkty w trakcie zawodów w Burke, a kolejny tydzień później w Sugarloaf.

Isabeau Courdurier / EWS Pietra Ligure 2020

Na ostatnie trzy rundy cykl EWS ponownie zawita do Europy, by w połowie września rozegrać dziesiątą rundę (czwartą E-EWS) w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana. Chwilę później zostanie rozegrana ostatnia runda w Loudenville we Francji, a sezon zakończy się rywalizacją w Pucharze Narodów EWS (piąta runda E-EWS) we włoskim Finale Ligure w pierwszych dniach października.

Reprezentacja Nowej Zelandii U21 / Puchar Narodów 2019

Ciężko pracowaliśmy na podstawie doświadczeń z sezonów 2020 oraz 2021 i dlatego postanowiliśmy trochę inaczej podejść do lokalizacji kolejnych imprez. Zdecydowaliśmy, że warunkiem koniecznym jest obniżenie kosztów podróży i zakwaterowania, zwłaszcza dla prywatnych zawodników. Do kalendarza doszły trzy rundy, ale podróży i planowania w sumie jest mniej niż w tegorocznym sezonie, więc liczymy, że rywalizacja wśród zawodników będzie jeszcze bardziej zacięta.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

Kalendarz Enduro World Series 2022

 1. runda: 26-27 marzec – Maydena, Australia
 2. runda: 2-3 kwiecień – Derby, Australia
 3. runda: 9-10 kwiecień – Nelson, Nowa Zelandia
 4. runda: 4-5 czerwiec – Tweed Valley, Szkocja
 5. runda: 18-19 czerwiec – Petzen/Jamnica, Austria/Słowenia
 6. runda: 25-26 czerwiec – Val di Fassa, Włochy
 7. runda: 6-7 sierpień – Whistler, Kanada
 8. runda: 13-14 sierpień – Burke, USA
 9. runda: 20-21 sierpień – Sugarloaf, USA
 10. runda: 17-18 wrzesień – Crans-Montana, Szwajcaria
 11. runda: 24-25 wrzesień – Loudenville, Francja
 12. Puchar Narodów: 1-2 październik – Finale Ligure, Włochy

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube