Tegoroczna inauguracja Pucharu Świata DH miała odbyć się za niewiele ponad miesiąc. W dniach 24-25 kwietnia najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata mieli stanąć na starcie w słoweńskim Mariborze. Niestety pandemia koronawirusa nie odpuszcza i póki co powtarza się czarny scenariusz znany z ubiegłego sezonu.

Matt Walker, Puchar Świata DH 2020 Maribor / zdjęcie: Bartek Woliński

Na szczęście zawody póki co nie zostały całkowicie odwołane, a jedynie przełożone. Nowa data imprezy w Mariborze to 14-15 sierpnia. Tym samym zjazdowy sezon Pucharu Świata DH rozpocznie się 22-go maja w szkockim Fort William. Żeby nie było jednak tak pięknie, szkocka impreza rozegrana zostanie bez udziału publiczności.

Eleonora Farina, Puchar Świata DH 2020 Maribor / zdjęcie: Bartek Woliński

Kalendarz Pucharu Świata DH 2021

  1. runda – 22-23 maj – Fort William, Szkocja
  2. runda – 12-13 czerwiec – Leogang, Austria
  3. runda – 3-4 lipiec – Les Gets, Francja
  4. runda – 14-15 sierpień – Maribor, Słowenia
  5. runda – 4-5 wrzesień – Lenzerheide, Szwajcaria
  6. runda – 18-19 wrzesień – Snowshoe, USA

O Pucharze Świata DH

Puchar Świata DH to najważniejsza seria wyścigowa rowerowego świata. Po raz pierwszy zawody MTB zorganizowane zostały w Kalifornii na początku lat ’80-tych, a pierwsze Mistrzostwa Świata rozegrane zostały w 1990 roku. Rok później powstał pierwszy Puchar Świata MTB. Od sezonu 2023 zawody DH stały się częścią Pucharu Świata MTB, w skład którego wchodzą również wyścigi cross country oraz enduro. Zawody zjazdowe (Downhill, DHI) to wyścig z czasem na szybkich i technicznych trasach prowadzących po korzeniach, kamieniach, hopkach czy innych naturalnych i sztucznych przeszkodach.

Oficjalna strona:
ucimtbworldseries.com
Media:
facebook, twitter, instagram, youtube
Ciekawe statystyki: worldcup.eliotjackson.com