Hej 2021! Crankworx powraca i ponownie zaprasza najlepszych zawodników świata na imprezę. W końcu udało nam się odpiąć szczegóły i możemy ogłosić, że oficjalnie rozpoczniemy sezon w czerwcu od festiwalu w austriackim Innsbrucku.

Crankworx Innsbruck odbędzie się w dniach 16-20 czerwca w Bikepark Innsbruck w Austrii. Będzie to już piąta edycja, która ponownie zaoferuje aż pięć dni ścigania, rywalizacji oraz dobrej atmosfery wśród najlepszych zawodników na świecie, przyjaciół i kolegów.

Tomas Lemoine / zdjęcie: Kike Abelleira

Ci, którzy nie będą mogli dotrzeć do Innsbrucka, ponownie otrzymają możliwość śledzenia rywalizacji za pomocą Red Bull TV. Lista transmisji prezentuje się tak:

  • 17 czerwiec, czwartek: Dual Slalom Innsbruck
  • 17 czerwiec, czwartek: RockShox Innsbruck Pump Track Challenge
  • 18 czerwiec, piątek: CLIF Speed & Style Innsbruck
  • 19 czerwiec, sobota: Crankworx Innsbruck Slopestyle
  • 20 czerwiec, niedziela: Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club
Zdjęcie: Kike Abelleira

Powracają również zawody na najlepsze loty bokiem, czyli Official European Whip-Off Championships. W trakcie poprzedniej edycji w ich rozegraniu przeszkodził śnieg, więc liczymy na konkretne loty!

Tracey Hannah / zdjęcie: Kike Abelleira

W poprzednim sezonie mogliśmy być świadkami totalnej dominacji europejskich zawodników, którzy mieli bardzo napakowany kalendarz startów. W tym roku liczymy na to, że światowa pandemia koronawirusa nie będzie miała wpływu na wyniki oraz jakość rywalizacji.

Bardzo tęskniłem za Innsbruckiem! To dla mnie kompletnie nienormalne, że nie mogłem przyjechać i wystartować. Byłem w Utah i oglądałem zawody w środku nocy, cieszyłem się i smuciłem razem z chłopakami, więc tym bardziej ekscytuję się tym, że będę mógł tu przyjechać ponownie. Zawodnicy slopestyle przygotowują się do startów przez cały rok i nastawiamy się na konkretne imprezy, więc zapowiada się naprawdę dobra rywalizacja.

Nie startowałem już dłuższy czas, więc ponownie zaczynam się denerwować i ekscytować jednocześnie. Jeśli przejazd pójdzie dobrze, to uczucie wylądowania ostatniego triku jest nie do opisania, ale jeśli pójdzie źle… no cóż. Mam nadzieję, że będę mógł pokazać swoje najlepsze triki oraz kilka nowych, zobaczymy. Jednak kibice mogą liczyć na konkretne emocje i szalone przejazdy, więc zdecydowanie nie mogę się tego doczekać!

– Nicholi Rogatkin
Zdjęcie: Kike Abelleira

Również organizatorzy mocno pracują nad tym, by jak najlepiej przygotować się do rozegrania festiwalu i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Planujemy na bazie naszych doświadczeń z ubiegłorocznych festiwali, które odbyły się w mocno telewizyjnym formacie. Jednak możliwość sprowadzenia wszystkich zawodników w jedno miejsce daje niesamowity zastrzyk pozytywnej energii i liczymy na to, że wszystko dobrze się ułoży i pójdzie zgodnie z planem.

– Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour

Również amatorzy będą mieli swoje szanse, aby zmierzyć się z najlepszymi. W trakcie Crankworx Innsbruck 2021 będą mogli wystartować w Dual Slalomie oraz Downhillu. Rejestracja dla obydwu kategorii Pro i Amator rozpocznie się 15 kwietnia. Z kolei listy zaproszonych zawodników do rywalizacji w zawodach Slopestyle, Pump Track oraz Speed & Style ogłoszone zostaną w maju.

Zdjęcie: Kike Abelleira

Kolejne informacje dotyczące Crankworx Innsbruck planowane są w okolicach 7-go kwietnia. Pełen harmonogram oraz detale imprez odbywających się w trakcie festiwalu można znaleźć na stronie: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr