Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w naszym kraju cykl zawodów na pumptrackach rusza już w maju! Tegoroczny kalendarz obejmuje 8 przystanków, które odbędą się na najlepszych i najpopularniejszych torach w Polsce!  Zatem kto walczy o tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki na pumptracku? Tytuły będzie bronił Marcin Rot!

W tym momencie znamy 5 lokalizacji w tym miejsce wielkiego finału. Zaczynamy 5-go maja w Małopolsce, a dokładniej na kameralnym torze od BT Project w Polance Wielkiej, a kończymy 5-go września finałowymi zawodami w Nowej Soli!

Znane daty i miejsca:

  • 08.05.2021 – Polanka Wielka
  • 29.05.2021 – Rybnik – Wiśniowiec
  • 21.08.2021 – Bełchatów
  • 04.05.2021 – Nowa Sól
  • 05.05.2021 – Nowa Sól (Wielki Finał)

Pozostałe miejsca i daty zostaną podane przez Sferę Sportu, organizatora cyklu, do końca kwietnia!

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategoriach Pro, Amator, Kids (od 6 do 12 lat), Hulajnogi, Kobiety! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Jeżeli chcesz się sprawdzić wyłącznie w pojedynczych zawodach to oczywiście nie ma żadnej przeszkody – wystarczy się zapisać!

Ważnym elementem rywalizacji są kategorie PRO oraz Kobiety. To tutaj oprócz punktów do klasyfikacji, zawodnicy walczą o awans do Wielkiego Finału cyklu! Nominację do startu otrzyma trzech najlepszych z każdej rundy we wspomnianych kategoriach (PRO i Kobiety)! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Zatem trenujcie i walczcie o finał! Będzie na pewno warto!

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes, Food Trucki czy muzyczne dźwięki DJ`ów. Zawodnicy będą mogli także liczyć na profesjonalne zdjęcia ze startu! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka! Nie zabraknie także Ambasadorów Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Na pierwszych przystankach z pewnością pojawią się Szymon Godziek oraz Bartosz Giemza.

Do rywalizacji organizator cyklu, Sfera Sportu, zaprasza każdego. Niezależnie od umiejętności! Warto zaznaczyć w tym miejscu bardzo akcentowaną kategorię Kobiety, która ma zachęcić jak największą ilość pań i dziewczyn do startu! Pomagać w tym będą Ambasadorki czyli team Chillriderki!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie pompuje.pl! Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów!

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły cyklu:

O zawodach Nie pompujesz – nie jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube