Tegoroczny kalendarz Enduro World Series obfituje w podwójne rundy i nie inaczej będzie tym razem. Po udanych dwóch rundach w Val di Fassa przyszła pora na zawody Vittoria EWS La Thuile, które rozegrane zostaną we włoskiej części Alp u podnóży Mont Blanc.

Jared Graves

Zmagania rozpoczną się od trzeciej rundy tylko dla zawodników PRO, która odbędzie się już w czwartek. Do pokonania będą cztery odcinki specjalne o łącznej długości 30 kilometrów i 2700 przewyższenia. Na starcie oprócz Kasi Burek i Sławka Łukasika stanie również Łukasz Szymczuk, który dzięki doskonałej postawie podczas zawodów EWS100 w Val di Fassa, wywalczył przepustkę do głównej imprezy. Trzymamy kciuki za naszych!

Melanie Pugin

W kategorii pań wszystkie oczy zwrócone będą na aktualną liderkę serii, Melanie Pugin. Dzięki zwycięstwu w trakcie drugiej rundy, podczas Met Helmets EWS Val Di Fassa Trentino, francuska zawodniczka przewodzi w klasyfikacji generalnej z 50-punktową przewagą nad swoją rodaczką Morgane Charre (Pivot Factory Racing). Warto dodać, że podczas ostatnich zmagań w La Thuile w 2018 roku, Pugin nie ukończyła wyścigu, więc z całą pewnością będzie chciała się odegrać.

O zwycięstwo powalczy jednak nie tylko z Charre, ale również dwukrotną zwyciężczynią klasyfikacji generalnej EWS, Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective). Warto zwrócić uwagę także na młodą Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która ledwie awansowała do elity kobiet, a już zagraża najlepszym i bije się o zwycięstwo bez najmniejszych kompleksów.

Jack Moir

W rywalizacji panów na prowadzeniu znajduje się Jack Moir (Canyon Collective), który ma ledwie 10 punktów przewagi nad Richie Rude’m (Yeti/Fox Factory Team). Walka o kolejne punkty z całą pewnością rozegra się między nimi, ale nie można zapominać o innych zawodnikach, takich jak choćby Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face Enduro Team). Z rywalizacji przedwcześnie odpadł natomiast inny z faworytów, Charles Murray (Specialized Racing), który w trakcie przygotowań do zawodów uszkodził nadgarstek.

W sobotę rozegrane zostaną zawody EWS100 oraz EWS80, a tuż po nich odbędzie się Pro Stage (prolog) do kolejnej rundy Enduro World Series. Tydzień zmagań zakończy się wyścigiem pro zawodników w niedzielę, który będzie zarazem czwartą tegoroczną rundą EWS.

Więcej informacji o zawodach Vittoria EWS La Thuile: w tym miejscu

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube