Wszyscy czekają na start sezonu 2021 i liczą na nowe rozdanie w walce ze światową pandemią. Niestety wirus nie odpuszcza i wciąż wpływa na niepewność dotyczącą organizacji imprez i zawodów rowerowych. W takiej sytuacji organizatorzy włoskiej serii zawodów Superenduro MTB zdecydowali, że po odwołaniu serii w sezonie 2020, również w tym roku zawody nie odbędą się.

Melanie Pugin, Enduro World Series Pietra Ligure 2020

Jest jednak też dobra wiadomość. W związku z anulowaniem sezonu 2021 wszystkie siły przerzucone zostaną na organizację czterech włoskich przystanków serii Enduro World Series, które będą miały miejsce w Val di Fassa, La Thuile, Pietra Ligure oraz Finale Ligure.

Taka decyzja podjęta została po doświadczeniach z organizacją dwóch rund w Pietra i Finale Ligure. Były one ogromnym sukcesem, z którego organizatorzy są dumni, ale uświadomiły także jak ciężko jest zorganizować światowej klasy zawody w czasie pandemii.

Richie Rude, Enduro World Series Val di Fassa 2019

Superenduro zawsze celowało w najlepsze zawody, ale chcąc trzymać się tych standardów w niepewnych czasach, lepiej odpuścić i skupić się na czym innym.

Tegoroczne weekendy z Enduro World Series zaoferują wszystkim zawodnikom szansę rywalizacji. Klasyczny format zarezerwowany będzie dla zawodowców, ale Ci spoza światowego rankingu będą mogli zmierzyć się w amatorskich imprezach EWS80 i EWS100. Są to najwyższej klasy wyścigi poprowadzone po odcinkach, na których rywalizują zawodowcy, ale w mniej wymagającej formie.

Eddie Masters, Enduro World Series Finale Ligure 2020

Z tego miejsca organizatorzy chcieliby podziękować wszystkim zainteresowanym udziałem w zawodach Superenduro MTB 2021. Jako, że będzie to niemożliwe, to zapraszamy do udziału w imprezach rangi Enduro World Series. Rejestracja na pierwsze zawody wystartuje już w dniach 1-5 lutego.

O serii Superenduro MTB

Superenduro to rowerowe zawody enduro, których głównym celem jest stworzenie uniwersalnego formatu ścigania dostępnego dla każdego kolarza górskiego bez konieczności kupowania specjalnego ubrania czy sprzętu, a zarazem wymagającego na tyle, że będzie to wyzwanie dla zawodowców. Imprezy Superenduro tworzone są przez grupę przyjaciół, którzy starają się stworzyć miłą i rodzinną atmosferę oraz zaszczepić ducha rywalizacji i fair play.

Oficjalna strona: superenduromtb.com
Media:
facebook, instagram, youtube, flickr