Królowie i Królowe kolarstwa górskiego, elita slopestyle’u, zawodowcy i początkujący, amatorzy, juniorzy i dzieciaki, a do tego media, branża rowerowa i najlepsze marki na świecie. Już za kilka dni odbędzie się pierwszy przystanek tegorocznej serii Crankworx World Tour. W dniach 15-19 czerwca w austriackim Innsbrucku odbędzie się jeden z najlepszych festiwali rowerowych na świecie.

Whip-Off Crankworx Innsbruck 2021 / zdjęcie: Clint Trahan

Do wymienionych na wstępie grup dołączy jeszcze jedna, bardzo ważna społeczność. Mianowicie chodzi o kibiców! Po raz pierwszy od trzech lat podczas festiwalu Crankworx Innsbruck na terenie imprezy będą mogli pojawić się kibice i to od razu w pełnej ilości.

Zdecydowanie brakowało nam kibiców. Mam nadzieję, że jeszcze nas pamiętają i wiedzą jak pójść na całość! Nie mogę się doczekać Innsbrucka, ponieważ tamtejsza atmosfera jest zawsze szalona, a Austria jest świetnym kierunkiem na tripa.

Tomas Lemoine
Tomas Lemoine / zdjęcie: Clint Trahan

Jesteśmy bardziej niż dumni z faktu, że udało nam się przeprowadzić kilka imprez Crankworx Innsbruck w trakcie pandemii. Teraz jesteśmy w pełnej euforii, ponieważ w końcu obostrzenia zelżały i możemy wpuścić na teren kibiców. Tym samym wróci niesamowita atmosfera, która jest unikalna w skali całej serii. Tradycyjnie rozpoczniemy festiwal od legendarnych już whipów, które odbędą się przy zachodzie słońca. W kolejnych dniach będzie można skorzystać z rozszerzonego programu Kidsworx, a także przejść się po ogromnym terenie expo. Nie możemy się doczekać imprezy i zapraszamy wszystkich, aby wspólnie świętować!

Georg Spazier, Dyrektor festiwalu Crankworx Innsbruck

Crankworx Innsbruck będzie pierwszym z czterech tegorocznych przystanków serii Crankworx World Tour.

Casey Brown vs Harriet Burbidge-Smith / zdjęcie: Clint Trahan

„Nie mogę się doczekać przyjazdu do Innsbrucka!”, powiedziała Harriet Burbidge-Smith, która zaliczyła świetny rok startów w serii Crankworx World Tour w 2021 roku. W Innsbrucku zajęła pierwsze miejsce w Dual Slalomie, była piąta na Pumptracku i trzecia w zawodach Speed & Style.

Zawsze cieszę się tutejszą atmosferą i w tym roku nie będzie inaczej. Czekam na trasę Speed & Style i możliwość spotkania się z austriackimi krówkami!

Harriet Burbidge-Smith

Pierwszy przystanek serii będzie zarazem początkiem walki o tytuły Króla i Królowej Crankworx w 2022 roku, a także początkiem rywalizacji w Mistrzostwach Świata FMBA Crankworx Slopestyle.

Mickey Haderer vs Tomas Lemoine / zdjęcie: Clint Trahan

W trakcie festiwalu Crankworx Innsbruck odbędzie się w sumie siedem imprez. Oprócz rywalizacji w Bike Parku Innsbruck rozstawiona zostanie także strefa expo oraz strefa woom Kidsworx presented by Tirol Tageszeitung przeznaczona dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego.

Valentina Höll / zdjęcie: Clint Trahan

Rozkład jazdy Crankworx Innsbruck 2022:

  • 15 czerwiec, środa: Official European Whip-Off Championships presented by POC
  • 16 czerwiec, czwartek: Specialized Dual Slalom Innsbruck oraz RockShox Pump Track Challenge Innsbruck
  • 17 czerwiec, piątek: CLIF Speed & Style Innsbruck
  • 18 czerwiec, sobota: Crankworx Innsbruck Slopestyle and Unofficial Official Scrub-Off
  • 19 czerwiec, niedziela: deuter Downhill Innsbruck presented by Raiffeisen Club

Starty Polaków

Na listach startowych znalazło się także sporo polskich nazwisk, więc również i my będziemy mieli komu kibicować!

  • Pre-eliminacje Official European Whip-Off Championships presented by POC: Przemek Abramowicz, Szymon Godziek, Marcin Rot
  • Pre-eliminacje RockShox Pump Track Challenge Innsbruck: Natalia Niedźwiedź, Marcin Rot
  • Pre-elimacje CLIF Speed & Style Innsbruck: Natalia Niedźwiedź, Przemek Abramowicz, Szymon Godziek, Marcin Rot
  • Crankworx Innsbruck Slopestyle: Dawid Godziek, Szymon Godziek (zawodnik rezerwowy)

Więcej szczegółów: crankworx.com/innsbruck/schedule

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr