Minęło zaledwie kilkanaście dni od wygranej Dawida Godźka podczas zawodów X-Games, gdzie zdobył złoty medal w zawodach BMX Dirt, a nasz rodak wciąż się nie zatrzymuje. Tym razem do swojej kolekcji dorzucił zwycięstwo podczas zawodów Title Slopestyle w Bike Parku SilverStar, gdzie odbywa się jedna z imprez serii Crankworx Summer Series. Dawid w trakcie swojego przejazdu zdobył notę 94pkt.

Dawid Godziek / zdjęcie: Clint Trahan

Nie mogę się nachwalić tutejszej trasy, ale to moja ulubiona trasa! Po prostu jest świetna i czułem się na niej bardzo komfortowo od pierwszego dnia. Warunki pogodowe były zdecydowanie lepsze niż rok temu, więc mogłem zrobić lepsze triki i jeździć spokojnej. Dobrze się tu bawiłem.

Dawid Godziek
Dawid Godziek / zdjęcie: Clint Trahan

Na drugim miejscu z wynikiem 91.33pkt zawody ukończył Lucas „Huppi” Huppert, dla którego było to pierwsze podium podczas zawodów slopestyle z serii Crankworx.

Zdjęcie: Clint Trahan

„To niesamowite, moje pierwsze podium na Crankworxie!”, tak podsumował zawody Lucas, który w trakcie swojego drugiego przejazdu zaliczył zwycięski pociąg z Dawidem Godźkiem. Obydwaj zawodnicy zdecydowali się odpuścić drugi przejazd i wykonali „zwycięskie okrążenie”.„It’s actually unbelievable, it’s my first Crankworx podium,” Huppi beamed after finishing his second run of the contest which actually was more of a victory lap, running a train down the course with Godziek in tow.

Zdjęcie: Clint Trahan

Marzyłem o takim wyniku całe moje życie i teraz po prostu nie mam słów. W zeszłym roku było mi tu ciężko, a teraz zająłem drugie miejsce, nie mogę w to uwierzyć! Poziom pozostałych zawodników był niesamowity, ale udało mi się zaliczyć świetny przejazd, choć momentami było ciężko.

Teraz nastawiam się tylko na Joyride w Whistler. To zawody, gdzie wszystko się zaczęło i stanąć tam na podium jest marzeniem chyba każdego ridera. Tym samym muszę się skupić, odpocząć i przygotować, aby być w najwyższej formie.

Lucas Huppert

Mówiąc o Red Bull Joyride nie można nie wspomnieć o zawodniku, który dzięki imprezie Title Slopestyle w Bike Parku SilverStar będzie miał możliwość startu w tej legendarnej imprezie. Zaszczyt ten spotkał Davida Lieba i tym samym będziemy mogli go zobaczyć na starcie jubileuszowych, bo dziesiątych już, zawodów Red Bull Joyride.

Zdjęcie: Clint Trahan

Diamentowy poziom to zdecydowanie wisienka na torcie i miejsce, gdzie chcesz być. W zeszłym roku miałem szczęście wystartować w zawodach slopestyle podczas Crankworx Innsbruck, a teraz wróciłem do tour’u i udało się zdobyć dziką kartę do Whistler! To był mój cel, ale nie chciałem zbytnio się na to nastawiać, więc jest to naprawdę miły dodatek do dobrego wyniku.

David Lieb
Zwycięzca dzikiej karty na Red Bull Joyride – David Lieb / zdjęcie: Clint Trahan

Amerykanin podczas zawodów w SilverStar był w wybornej formie i z każdym kolejnym przejazdem, czy to podczas treningów czy kwalifikacji, dorzucał coś nowego do swoich trików.

Mój przejazd, który pozwolił mi zdobyć dziką kartę, bazował na przejeździe z wczorajszych kwalifikacji. Oczywiście miałem kilka miejsc, gdzie trzeba było coś dołożyć, więc zacząłem od backflipa z podwójnym barspinem i 360 z potrójnym barspinem na wyjściu z pierwszej przeszkody. Następnie zmieniłem trik z kwalifikacji i wykonałem 360 tailwhip na step up do oppo 360 z dropa, a potem potrójny tailwhip w porównaniu do podwójnego z kwalifikacji. Później przyszła pora na oppo 360 i 360 barspin z dropa oraz frontflip barspin na sam koniec.

David Lieb
Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Clint Trahan

Na najniższym stopniu podium ukończył zawody Nicholi Rogatkin, który do drugiego miejsca stracił zaledwie 0.33pkt i ostatecznie zdobył 91pkt.

Wydaje mi się, że dobrze mi poszło. Pojechałem spokojniej w kilku miejscach na torze i zaryzykowałem w innej części. Zawsze ciężko przejść z kwalifikacji do finałów, ponieważ wiesz co zrobiłeś dzień wcześniej, więc nie bardzo jest już co ulepszyć. Jednak przyłożyłem się dziś do treningów i kilka rzeczy poprawiłem, więc z dobrym humorem mogę jechać na Joyride.

Nicholi Rogatkin

Wyniki Title Slopestyle w SilverStar Bike Park

  1. Dawid Godziek (Polska) – 94pkt
  2. Lucas Huppert (Szwajcaria) – 91.33pkt
  3. Nicholi Rogatkin (USA) – 91pkt
Podium Title Slopestyle w Silverstar Bike Park: 2. Lucas Huppert, 1. Dawid Godziek, 3. Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results