Pierwszy przystanek Local Series of Downhill na Mosornym Groniu w Zawoi już za nami! Pisząc tę relację, jeszcze do końca nie ochłonęliśmy po tym wszystkim, a emocji było naprawdę sporo, więc potrzebujemy jeszcze chwili by dojść do siebie.

Zdjęcie: BeHere.photo

Poczynając od ponurego i deszczowego piątku – zwiastującego typowy warun na ściganki, przez słoneczną sobotę, wypełnioną wieloma lapsami z ziomkami, aż po upalną niedzielę, bogatą w ściganie na najwyższym poziomie – tak było na Mosornym Groniu! \m/

Zdjęcie: BeHere.photo

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu #LSD2022 to ściganie bez oszukiwania, czyli edycja CHAINLESS – łatwo nie było, ale szybka, bardzo płynna trasa okazała się być genialnym wyborem pod tego typu edycję, a brak możliwości dokręcenia szybko zweryfikował umiejętności zawodników, który zaserwowali licznie zgromadzonym naprawdę kozackie widowisko!!

Oficjalne wyniki:

Kobiety:

 1. Horabik Magda [Myślenice] 4:49.67

PS. Dziewczyny wsiadajcie na rowery! <3

Zdjęcie: BeHere.photo

Hardtail:

 1. Wąsowicz Krzysztof [Kraków] 2:58.76
 2. Mikołajczyk Patryk [Szczawa] 2:58.86
 3. Matuszny Marcin [High Five Crew] 3:00.53
 4. Fujak Filip [UKS Zawojak] 3:11.03
 5. Zajt Mateusz [Łazy] 3:15.64
Zdjęcie: BeHere.photo

Junior:

 1. Kokolus Michał 2:39.11
 2. Bartoszek Dominik [Bielsko-Biała] 2:44.07
 3. Kawulak Dominik 2:44.88
 4. Sidło Kacper [High Five Crew] 2:45.21
 5.  Juroszek Dawid [Cieszyn] 2:47.11
Zdjęcie: BeHere.photo

Full:

 1. Podgórski Sebastian [Gravity Revolt] 2:39.67
 2. Adamczyk Wojciech [High Five Crew] 2:39.89
 3. Ścieszka Adrian [Żywiec] 2:39.95
 4. Białek Konrad [Bielsko-Biała] 2:44.87
 5. Hubczyk Dawid [Cieszyn] 2:45.30
Zdjęcie: BeHere.photo

Dziękujemy, że byliście z nami i dziękujemy za taką dużą porcję świetnego ścigania połączonego z najlepszą zabawą i atmosferą.

Zdjęcie: BeHere.photo

Partnerami oraz sponsorami nagród dla najszybszych (i nie tylko – wszak na samym końcu losowanie fantów wśród wszystkich zawodników to już nasza tradycja, więc nawet będąc ostatnim – można zgarnąć coś fajnego! ) byli:

 • NS Bikes / 7anna
 • MAD PIG
 • Deli Tire
 • aljot.pl / Prox
 • 43RIDE
 • PKL Mosorny Groń
 • PKL Bike Parks

Dziękujemy raz jeszcze i już teraz zapraszamy was do zapisywania się na kolejną edycją #LSD2022, na którą szykujemy wiele atrakcji – o tym niebawem na naszych soszjal mediach!

Zapisy: Local Series of Downhill #2 – race-timing.pl

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow