Czwartego września podczas imprezy SPARK Fest odbył się wielki finał tegorocznej serii zawodów Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. W trakcie finałowych zawodów punkty w kategoriach PRO oraz Kobiety, były mnożone razy dwa, a to oznaczało, że walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej toczyła się do samego końca. Dodatkowo na koniec sezonu, organizatorzy brali pod uwagę tylko sześć najlepszych wyników z całego roku, co dodatkowo sprawiało, że warto było walczyć o jak najlepszy wynik.

Piotr Roszkowski vs Bartosz Giemza / zdjęcie: Adam Glosowic

W kategorii PRO najszybszy na koniec dnia okazał się Piotr Roszkowski, który zdobył również nagrodę OC1 Bikera Dnia, za najlepszy czas zawodów. W finale pokonał Bartosza Giemzę, któremu zdobyte punkty nie wystarczyły do wygrania klasyfikacji generalnej, w której zajął drugie miejsce. A to wszystko za sprawą Artura Więcławka, który wygrał starcie w małym finale z Frtizem Rose’m i dzięki temu wygrał tegoroczną klasyfikację generalną.

Bartosz Giemza / zdjęcie: Adam Glosowic

Wśród pań najszybsza była Natalia Niedźwiedź, która pokonała Olgę Biegun, a w walce o trzecie miejsce Helena Sawicka wygrała z Zuzanną Patyk. Takie wyniki nie miały większego wpływu na generalkę, gdzie najlepsza okazała się Olga Biegun, przed Heleną Sawicką i Zuzanną Patyk. Zwyciężczyni ostatniej rundy, Natalia Niedźwiedź, w tym sezonie wystartowała tylko w dwóch rundach, ale i tak dało jej to czwarte miejsce na koniec sezonu.

Natalia Niedźwiedź / zdjęcie: Adam Glosowic

Kategoria amator to zwycięstwo Dawida Kożucha nad Sewerynem Bogdanem. Trzecie miejsce zajął Jarosław Szymański, który okazał się lepszy od Kuby Ostrowskiego. Z kolei w klasyfikacji generalnej sytuacja się odwróciła, ponieważ Seweryn Bogdan zakończył sezon z 1 punktem (!) przewagi nad Dawidem Kożuchem. Trzecie miejsce przypadło Jarosławowi Szymańskiemu.

Franek Ostrowski vs Seweryn Bogdan / zdjęcie: Adam Glosowic

W rywalizacji juniorów zwycięstwo zarówno w zawodach jak i klasyfikacji generalnej zgarnął Szymon Niedziela. W finale pokonał Dawida Terlikowskiego, a w małym finale Miłosz Gilewicz okazał się lepszy od Krzysztofa Kotyrby. W generalce drugie miejsce zajął Krzysztof Kotyrba, a trzecie miejsce przypadło Miłoszowi Gilewiczowi.

Dawid Terlikowski / zdjęcie: Adam Glosowic

Kategoria kids to triumf Kajetana Rogowca, który wygrał również w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w zawodach i czwarte na koniec sezonu zajął Bartosz Łuciów. Trzecie miejsce w Nowej Soli i drugie na koniec zajął Ryszard Mikuła, a czwarta lokata przypadła Leonowi Gdakowi. Z kolei trzecią lokatę na koniec sezonu zdobył Jakub Kuczera.

Kajetan Rogowiec / zdjęcie: Adam Glosowic

Wyniki ósmej rundy Nie Pompujesz – Nie Jedziesz:

PRO

 1. Piotr Roszkowski
 2. Bartosz Giemza (GoBike.PRO)
 3. Artur Więcławek (Bike Universe Gravity Revolt)
Podium kategorii Pro / zdjęcie: Adam Glosowic

KOBIETY

 1. Natalia Niedźwiedź
 2. Olga Biegun (KS MMS Dendysski)
 3. Helena Sawicka (KS MMS Dendysski)
Olga Biegun / zdjęcie: Adam Glosowic

AMATOR

 1. Dawid Kożuch
 2. Seweryn Bogdan
 3. Jarosław Szymański
Podium kategorii Amator / zdjęcie: Adam Glosowic

JUNIOR

 1. Szymon Niedziela (GoBike.PRO)
 2. Dawid Terlikowski (SPARK Nowa Sól)
 3. Miłosz Gilewicz (LynxSkills)
Podium kategorii Junior / zdjęcie: Adam Glosowic

KIDS

 1. Kajetan Rogowiec
 2. Bartosz Łuciów (SPARK Nowa Sól)
 3. Ryszard Mikuła (SPARK Nowa Sól)
Podium kategorii Kids / zdjęcie: Adam Glosowic

Pełne wyniki oraz klasyfikację końcową tegorocznego cyklu można znaleźć w tym miejscu.

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube