W piątek 21 października Szymon Godziek będzie reprezentował Polskę podczas Red Bull Rampage. Transmisja z najbardziej rozpoznawalnych ekstremalnych zawodów rowerowych po raz pierwszy zostanie pokazana w kinowej sali. Kino Kosmos w Katowicach szykuje się na ugoszczenie 370 kibiców. Transmisję poprzedzą rozmowy z ekspertami rowerowymi i filmowymi oraz specjalne pokazy. Bilety dostępne są na stronie redbull.pl/rampage

W 16. edycji Red Bull Rampage weźmie udział 18 riderów z całego świata. Mają oni tydzień na przygotowanie nowych tras między skałami w Utah, na których w piątek 21 października zaprezentują swoje przejazdy. O ostatecznym wyniku zadecydują sędziowie, którzy dokładnie zbadają poziom trudności każdej linii, przeanalizują płynność jazdy, oraz umiejętności techniczne.

Szymon Godziek / zdjęcie: Bartek Woliński

Start transmisji z zawodów zaplanowano na godzinę 19:00. Będzie ona dostępna z polskim komentarzem w Red Bull TV. Za Szymona Godźka można trzymać kciuki wspólnie z innymi kibicami. W kinie Kosmos w Katowicach widzowie będą śledzić relację na żywo oraz wezmą udział w dyskusji z twarzami rowerowego środowiska m.in. Mają Włoszczowską, Piotrem Krajewskim, Jakubem Gzelą i Aleksandrem Osmałkiem. Wspólne oglądanie rozpocznie premiera „Red Bull Bike Part 2.0”. Film stworzony z kompilacji ujęć przesłanych przez internautów i profesjonalnych nagrań, pokazuje przekrój polskiej sceny rowerowej. Koszt biletu na wydarzenie wynosi 25 złotych.

Szymon Godziek / zdjęcie: Bartek Woliński

Program dnia (21.10) w Kinie Kosmos:

  • 16:00 – Rozpoczęcie wydarzenia
  • 16:15 – Premiera filmu „Red Bull Bike Part 2.0”
  • 16:30 – Dyskusja o projekcie Red Bull Bike Part z udziałem gości specjalnych
  • 17:10 – Przerwa
  • 17:30 – Porozmawiajmy o Red Bull Rampage – studio z udziałem ekspertów
  • 18:30 – Przerwa
  • 19:00 – studio z USA oraz transmisja z Red Bull Rampage z polskim komentarzem*
  • Ok. 22:20 – Zakończenie wydarzenia*
  • 22:30 – Oficjalne afterparty w klubie Rajzefiber: Ul. 3 Maja 23, Katowice – z voucherem rozdawanym w kasie kina wstęp i drink na barze gratis!

* dokładne godziny mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe w Utah.

Bilety do kina oraz transmisja online z zawodów dostępne są na stronie redbull.pl/rampage