W dniach 5-14 sierpnia w kanadyjskim Whistler odbędzie się najważniejszy festiwal freeride’owy na świecie. Po kilku latach przerwy związanej ze światową pandemią koronawirusa powraca festiwal, od którego wszystko się zaczęło. Panie i panowie, czas na Crankworx Whistler!

Brett Rheeder, Red Bull Joyride, Crankworx Whistler 2019

Crankworx Whistler 2022

O tym, że Whistler jest światową mekką kolarstwa górskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Nie trzeba również dodawać, że to właśnie tu organizowana jest najlepsza i największa impreza na świecie, a teraz w końcu znów możemy przeżywać emocje związane z festiwalem. Tegoroczny festiwal jest również wyjątkowy ze względu na jubileuszową dziesiątą edycję zawodów slopestyle Red Bull Joyride.

Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Podczas poszczególnych dni festiwalu odbywać się będą kolejne imprezy, które śledzić można poprzez transmisje online. W rywalizacji zobaczymy również naszych rodaków: w zawodach Enduro World Series wystartuje Sławomir Łukasik, a podczas Red Bull Joyride zobaczymy Dawida i Szymona Godźków.

Casey Brown, Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Harmonogram Crankworx Whistler 2022

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr