Najważniejsze zawody slopestyle tego sezonu nadchodzą wielkimi krokami i już za kilka godzin w kanadyjskim Whistler odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Red Bull Joyride, która jest częścią festiwalu Crankworx Whistler.

Brett Rheeder, Red Bull Joyride 2019 / zdjęcie: Jim Stokoe

W zawodach weźmie udział Dawid Godziek, który oprócz Emila Johanssona, jest wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa. Transmisja na żywo zostanie przeprowadzona przez Red Bull TV i dostępny będzie polski komentarz w wykonaniu Tadeusza Molskiego oraz naszego redaktora naczelnego, Tomasza Profica. Start transmisji w nocy z sobotę na niedzielę o 1.30.

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr