Atmosfera panująca podczas imprezy Official Whip-Off World Championships presented by POC była prawdopodobnie najgorętsza podczas całej historii festiwalu Crankworx Whistler. Dodatkowo lokalny wychowanek, Jackson Goldstone, wygrał po raz kolejny luźne zawody na najsłynniejszych hopach w całym Bike Parku, czyli trasie Crabapple Hits.

Jackson Goldstone / zdjęcie: Clint Trahan

Drugie złoto w serii Crankworx World Tour w tym roku jest dla mnie szczególne, bo zdobyłem je w zasadzie pod domem. To był dobry dzień, a publika mocno mnie dopingowała, więc dobrze się bawiłem.

Jackson Goldstone

Wśród pań pojawiło się wiele uznanych nazwisk, w tym Casey Brown, Harriet Burbidge-Smith czy Robin Goomes. Jednak jak się później okazało, żadna z nich nie znalazła się na podium, a cała impreza zdominowana została przez Vinny Armstrong, która zrobiła najlepszego whipa już po raz trzeci.

Vinny Armstrong / zdjęcie: Clint Trahan

Dziś było trochę wietrznie, więc trzeba było się pilnować, ale i tak zdecydowanie udało się zrobić kilka dobrych lotów. Publika była niesamowita i znacznie liczniejsza niż w 2018 roku, gdy lataliśmy tu po raz ostatni. Zdecydowanie warto było wznieść się na wyżyny umiejętności, a wykonanie przejazdu samotnie było prawie niemożliwe.

Vinny Armstrong
Official Whip-Off World Championships Presented by POC / zdjęcie: Clint Trahan

Podczas całej imprezy mogliśmy być świadkami wielu pociągów czy sztuczek takich jak nac nac’i czy no hander landery. Na trasie pojawił się również zwycięzca wczorajszych zawodów Speed & Style, Tomas Lemoine, który również dobrze się bawił pośród morza publiki.

Atmosfera zdecydowanie powróciła! Mieliśmy kilka lat przerwy, ale wróciliśmy mocniejsi. To świetna sprawa móc zobaczyć ile ludzi się zebrało, żeby nas dopingować i krzyczeć ile się da. To wspaniałe uczucie!

Jackson Goldstone
Gracey Hemstreet / zdjęcie: Clint Trahan

Na koniec byliśmy jeszcze świadkami niesamowitej niespodzianki. Kanadyjka Gracey Hemstreet, która zajęła trzecie miejsce, dostała prezent od samego Brandona Semenuka.

Byłam na szczycie trasy i czekałam na swój przejazd, gdy nagle pojawił się Brandon i wszyscy nas otoczyli. Myślałam tylko „o mój Boże!”, a Brandon podszedł i otworzył torbę, w której znajdował się kask Red Bulla. To dla mnie niesamowita sprawa! Byłam w szoku, więc zrobiłam kilka whipów i dobrze się bawiłam!

Gracey Hemstreet
Official Whip-Off World Championships Presented by POC / zdjęcie: Clint Trahan

Brązowy medal, kask Red Bulla, niesamowite loty bokiem i dobra zabawa. Niezły sposób by spędzić dzień na Crankworx Whistler co nie? Gracey wciąż ma jeszcze jedne zawody przed sobą, a będzie to niedzielna impreza RockShox Canadian Open DH.

Jestem niesamowicie nakręcona, zwłaszcza że downhill to moja dyscyplina. Nie mogę się doczekać treningów i samego startu.

Gracey Hemstreet

Wyniki – Official Whip-Off World Championships Presented by POC

  1. Vinny Armstrong (Nowa Zelandia) // Jackson Goldstone (Kanada)
  2. Brooke Anderson (USA) // Allan Cooke (USA)
  3. Gracey Hemstreet (Kanada) // Edgar Briole (Francja)
Podium Official Whip-Off World Championships Presented by POC: 2. Allan Cooke & Brooke Anderson, 1. Vinny Armstrong & Jackson Goldstone, 3. Gracey Hemstreet & Edgar Briole / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

Do końca festiwalu zostały już tylko dwie imprezy i zarazem dwie transmisje. Następne zawody, Red Bull Joyride, wchodzą w skład Mistrzostw Świata Crankworx FMB Slopestyle i będą obchodzić swoje dziesięciolecie.

Oglądaj zawody na żywo i sprawdź plan transmisji na naszej stronie:
Crankworx Whistler 2022: transmisje online

Poprzednio na Crankworx Whistler 2022:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr