Na przełomie kwietnia i maja w Ustroniu odbyła się kilkudniowa impreza DOKA Downhill City Tour. Był to pierwszy tegoroczny przystanek serii, a druga i zarazem ostatnia edycja, odbędzie się w dniach 18-19 czerwca w Krynicy-Zdroju. Zapisy na stronie race-timing.pl na imprezę w Krynicy już ruszyły.

Marcin Matuszny

W ramach festiwalu rywalizacja toczyła się w takich dyscyplinach jak pumptrach, downhill oraz urban downhill. Zawody zjazdowe, które odbyły się na stoku Palenicy, były zarazem drugą rundą serii National Downhill League, której wyniki oraz klasyfikację możecie sprawdzić na naszej stronie w tym miejscu. Nie przedłużając już, sprawdźcie oficjalną wideorelację z imprezy:

YouTube player

O zawodach Downhill City Tour

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. Kilka lat temu przenieśliśmy ten sport z dzikich górskich tras prosto do centrów miast przez co możemy go pokazywać coraz większej liczbie odbiorców. Całe wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i daje szanse profesjonalnym jak i amatorskim zawodnikom pokazania się przed głodną emocji publiką.

Oficjalna strona: downhillcitytour.pl
Media: facebook, instagram, youtube