Już w najbliższą sobotę, czyli 11 czerwca w Świeradowie-Zdroju odbędzie się Cat®Enduro MTB Series czyli pierwsza, tegoroczna edycja cyklu zawodów w kolarskim enduro. Na zamkniętej już liście startowej niemal 300 zawodników, z Polski, Czech, oraz Niemiec. Niemniej równie ciekawie zapowiadają się niedzielny mini-wyścig dla dzieci oraz wycieczki z lokalnymi przewodnikami.

Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy odliczają już godziny do najbliższego weekendu, podczas którego Świeradów-Zdrój zostanie zdobyty przez kolarzy. Na liście startowej wiele „mocnych nazwisk”, wśród nich medaliści krajowych mistrzostw enduro. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na 14 grup startowych zostaną zaprezentowani w miasteczku zawodów, gdzie odbiorą chip pomiaru czasu, mapę oraz podpiszą listę startową, po czym ruszą zgodnie z harmonogramem na start pierwszego odcinka specjalnego. W sumie rywalizacja odbędzie się na czterech OS-ach, na których rywalizacja odbywać się będzie w formule „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Każdy z nich ma swój wyjątkowy, ale i zróżnicowany charakter, stąd też różne ich nazwy:

 • OS 1 – Makita Trail   
 • OS 2 – Elements (dla najlepszych na tym OS voucher do Elements Hotel & SPA)
 • OS 3 – Varta Power (dla najlepszych na tym OS specjalne nagrody od Varty)
 • OS 4 – Izerriders       

Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, umiejscowiony w miasteczku zawodów, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free. W tym samym miejscu, po zakończeniu zawodów na uczestników czekać będzie posiłek regeneracyjny.

Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie dekoracja zwycięzców, która rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorzy zapowiadają losowanie atrakcyjnych nagród – również wśród kibiców, więc warto przyjść do Parku Zdrojowego i nagrodzić brawami tych najlepszych a przy okazji może coś także wygrać. Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Do tego stoisko fundacji Boskie Karkonoskie, brytyjskie rowery Whyte, oraz testowy kamper-van Randger R560 4×4.

W niedzielę zapraszamy na mini-wyścig dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Udział jest bezpłatny, a jedynym wymogiem jest sprawy rower i kask. Zapisy prowadzone będą w miasteczku zawodów od godziny 10:00, a sam wyścig dla najmłodszych wystartuje punktualnie w południe. Równolegle o 10:00 miejscowy fani enduro, zabiorą przyjezdnych na wycieczkę po nieznanych, izerskich ścieżkach.

Harmonogram imprezy:

 • 10 czerwca 2022 – piątek
  • 17:00-22:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)
 • 11 czerwca 2022 – sobota
  • 8:00 – 11:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)
  • 9:00 – odprawa techniczna (live na naszym Facebook)
  • 9:30 – start grupy Race 1 z miasteczka zawodów – Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
  • 9:40 – start grupy Race 2
  • 11:40 – start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
  • 18:00 – rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i losowania nagród – Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
 • 12 czerwca 2022 – niedziela
  • 10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
  • 10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci – Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
  • 12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

Więcej informacji znajdziecie na stronie enduromtbseries.pl oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach.

O zawodach Enduro MTB Series

Ekipa organizacyjna zawodów kolarskich „Enduro MTB Series” to niezwykle ciekawa grupa ludzi. Są wśród nas pasjonaci rowerów, gór, podróży, fotografii, gier planszowych, a w codziennym życiu działamy w przeróżnych branżach, w marketingu, sprzedaży, motoryzacji, szkolnictwie, budowlance. Suma naszych wielu doświadczeń pozwala przygotować dla Was imprezy na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim z pasją i pełnym zaangażowaniem. Organizacja zawodów ma być również dla nas przyjemnością, okazją do odwiedzania nowych miejsc, poznawania ciekawych ludzi, szkołą radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego Wy uczestnicy i my organizatorzy żyjemy w pewnego rodzaju symbiozie, bez nas nie byłoby zawodów, ale bez Was nie byłoby dla kogo je robić. Dziękujemy Wam za to, że jesteście kolejny sezon z nami, że współtworzycie klimat i charakter naszych imprez! Namawiajcie do startu nowe osoby, aby enduro nadal się rozwijało i rosło w siłę.

Oficjalna strona:
enduromtbseries.pl
Media:
facebook, instagram, youtube