Entuzjaści kolarstwa górskiego z całej Europy ponownie zbiorą się na trasach ośrodka Carosello 3000, gdzie w dniach 29-31 lipca wezmą udział w imprezie Great Days. Tegoroczny program zawiera mnóstwo jazdy, sporo okazji do wspólnej integracji, imprezy z muzyką na żywo, oraz słynną grę Tutti Frutti Challenge. Nowością na 2022 rok będzie także zjazd Tk Avalanche.

To już czwarta edycja sprawdzonego formatu imprezy. Wszystko rozpocznie się późnym popołudniem w piątek 29-go lipca od wspólnej jazdy z Hansem Reyem. Grupa rowerzystów wybierze się na ostatni wyjazd dnia przy zachodzie słońca. Trasa wiedzie po 12-kilometrowej ścieżce Chili Peppers, która składa się z tras Coast to Coast, Lonely Planet oraz Roller Coaster. Na samym końcu rowerzyści spotkają się w lesie Calcheira, aby rozpocząć weekend przy wspólnym barbecue i muzyce.

Sobota 30-go lipca to dzień dedykowany dla Tutti Frutti Challenge. Jest to zabawa dla 2-3 osobowych zespołów, która łączy prawdziwy świat kolarstwa górskiego z social mediami. Zespoły muszą wykazać się odpowiednią strategią, orientacją w terenie oraz eksploracją tras wokół Livigno. Trzeba znaleźć wszystkie check-pointy, zrobić zdjęcia nielubianym charakterom, rozwiązać zagadki, przejść specjalne testy i zdobyć punkty poprzez publikowanie historii na Instagramie. Na koniec dnia na uczestników czeka dekoracja, muzyka i pełna integracja. Dodatkowo odbędzie się premiera filmu „Gritty in Mexico City – Hans Rey & Rob Warner Urban Adventure”.

Na niedzielę 31-go lipca organizatorzy przygotowali nowy event, czyli Tk Avalanche. Jest to wypełniony adrenaliną zjazd ze szczytu na sam dół, w którym można zdobyć tytuł Króla Carosello 3000. Finałowy zjazd jest poprzedzony kwalifikacjami, a nagrody przewidziane są dla najlepszych mężczyzn oraz kobiet. Wyścig odbędzie się dzięki współpracy z The King MTB, włoską rowerową społecznością, która promuje pasję do kolarstwa górskiego.

Ci, którzy nie chcą się ścigać, mogą wziąć udział w przepięknej wycieczce na rowerach eMTB. Poprowadzi ją legenda kolarstwa górskiego Hans Rey i będzie wiodła przez historyczne trasy, piękne doliny i zapewni niesamowite widoki na całej długości trasy.

Po długim poranku związanym z jazdą, wszyscy uczestnicy będą mogli zebrać się w Baitel del Plascianet na prawdziwą leśną imprezę. To właśnie tutaj można wymienić się wspólnymi doświadczeniami, spotkać nowych i starych znajomych oraz skosztować lokalnych specjałów czy miejscowego wina.

Impreza Great Days organizowana jest przez ośrodek Carosello 3000 – Livigno we współpracy z Livigno MTB Guides, 360 Valtellina Bike, RH+ oraz Macial Offroad. Głównym sponsorem jest marka MET Helmets. Aby wziąć udział w imprezie należy wcześniej wyrazić chęć i wykupić pakiet startowy w tym miejscu. Dostępne są zarówno pojedyncze jak i trzydniowe pakiety.

Impreza Great Days odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 we włoskim Livigno i skierowana jest do wszystkich rowerzystów kochających jazdą na rowerze, eksplorację górskich terenów i dzielących się frajdą z jazdy z przyjaciółmi.

Sprawdźcie nasze historie z Livigno:

O regionie Livigno

Livigno to miejscowość we włoskim regionie Lombardia, leżąca na wysokości 1809m n.p.m., posiadająca 31 wyciągów narciarskich sięgających wysokości prawie 2800m i znana głównie ze świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Usytuowana jest w dolinie pomiędzy dwoma górami, na których działają dwa ośrodki narciarsko-rowerowe: Carosello 3000 na zachodzie i Mottolino Fun Mountain na wschodzie.

Oficjalna strona: livigno.eu
Media: facebook, twitter, youtube, instagram
Ośrodki rowerowe: Carosello 3000, Sitas, Mottolino Fun Mountain