Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęło się odliczanie do największego w Polsce festiwalu rowerowego. W tym roku Małopolska Joy Ride Festiwal zostanie zorganizowany 20-22 maja w Kluszkowcach. Na imprezie odbędą się olbrzymie targi sprzętu, w których udział weźmie prawie 50-ciu wystawców, a zawodnicy z całego kraju rywalizować będą w 10 różnych dyscyplinach rowerowych. Na cały weekend organizatorzy zaplanowali całą masę atrakcję dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Każdy amator dwóch kółek znajdzie w Kluszkowcach coś dla siebie!

YouTube player

Największe w Polsce targi sprzętu rowerowego

Małopolska Joy Ride Festiwal to impreza, która słynie z największych w polsce targów sprzętu, na których rowerowi pasjonaci mogą przetestować rowery i akcesoria w realnych warunkach. W tym sezonie, poza konkretną flotą rowerów testowych, zapewnianych przez topowe marki takie jak Specialized, Caynon, KTM, Pivot, NS Bikes, w miasteczku festiwalowym stanie kilkadziesiąt namiotów, w których uczestnicy znajdą odzież rowerową, ochraniacze, kaski i akcesoria. Rowerzyści będą mogli porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych marek i jeśli tylko zapragną, dowiedzą się wszystkiego o nowinkach technologicznych dostępnych na rynku.

20-22 maja na targach w Kluszkowcach pojawi się prawie 50 namiotów! Warto zaznaczyć, że każde stanowisko będzie wyróżniać się na tle innych, a większość firm, poza atrakcyjnymi cenami i promocjami przygotuje dla uczestników imprezy całą masę atrakcji i niespodzianek. To właśnie targi są od kilku lat sercem rowerowej imprezy, ponieważ poza zawodnikami, przyciągają do Kluszkowiec setki amatorów, pasjonatów oraz rowerowych rodzin z dziećmi.

Zdjęcie: Przemek Kita

Zawody, atrakcje i szkolenia

Dla zawodników oraz rowerzystów kochających rywalizację organizatorzy zaplanowali 10 różnych dyscyplin dla osób w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Będą to:

  1. OC1 Downhill – Szybki zjazd stromą i techniczną trasą pełną korzeni, kamieni i skoczni
  2. Karcher Dual Slalom – Ściganie w dwójkach po identycznych torach z zakrętami i hopkami
  3. On Lemon Best Trick – Konkurencja, którą wygra najlepszy trik, rozgrywana na pneumatycznym lądowaniu
  4. Garmin Enduro – Wyścig po czterech technicznych odcinkach specjalnych
  5. Shimano Bunny Hop Contest – Konkurs na najwyższy skok
  6. Thule Pumptrack by BT Project – Rywalizacja na zamkniętym modułowym torze, na którym zawodnicy wykorzystują technikę “pompowania”
  7. KTM E-Bike Uphill – Podjazd technicznym torem na rowerze z dodatkowym wspomaganiem
  8. PUKY Kids Arena – Strefa atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu
  9. Red Bull Bez Łańcucha – Ściganie na zjazdowej trasie bez pomocy napędu
  10. KTM Best Whip Contest – Zawody na najlepszą “stylówkę” w locie na dużej skoczni

Poza oficjalnymi konkurencjami organizatorzy zadbają również o dodatkowe atrakcje takie jak mini konkursy, wycieczki i szkolenia. Wstęp na teren miasteczka i udział w “nieoficjalnych” atrakcjach jest w pełni darmowy. Na tegoroczny festiwal zaplanowano między innymi: wycieczkę na rowerach elektrycznych Specialized, wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem, szkolenia z pierwszej pomocy, fizjoterapii oraz całą masę dodatkowych konkursów, które będą organizowane na poszczególnych stanowiskach. Do tego wieczorne imprezy, pokazy i panele dyskusyjne — wszystko, czego rowerowa dusza zapragnie.

Zdjęcie: Przemek Kita

Szczegóły:

Jeszcze raz przypominamy. Małopolska Joy Ride Festiwal odbędzie się 20-22 maja w Kluszkowcach (obok Nowego Targu). Wstęp na teren imprezy jest darmowy, a na poszczególne dyscypliny można się zapisać na miejscu lub przez stronę joyride.pl, na której znajdziesz również pełny harmonogram Festiwalu.

O festiwalu Małopolska Joy Ride

Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowej ekstremy. W trakcie trwającego trzy dni rowerowego święta, organizowane są olbrzymie targi sprzętu, a ponad tysiąc zawodników z Polski i sąsiednich krajów, rywalizuje w 10 różnych konkurencjach.

Oficjalna strona: joyride.pl
Media: facebook, twitter, instagram, youtube