Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach ponownie zawita do Rybnika! W najbliższą sobotę spotykamy się na przedostatniej rundzie cyklu z najlepszymi w Polsce zawodnikami kolarstwa grawitacyjnego. W tym roku oprócz punktów do klasyfikacji generalnej w 5-ciu kategoriach i miano najszybszego Polaka i Polki na pumptracku, stawką jest wyjazd na Mistrzostwa Świata!

Zdjęcie: Adam Glosowic

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz sportowej walki czekać będą na uczestników i kibiców liczne atrakcje. W tym roku będzie ich w Rybniku jeszcze więcej, a wszystko to z okazji Alter Sport Festiwal, w ramach którego rozgrywana jest rybnicka runda. Sportowa rywalizacja odbywać się będzie w Parku Wiśniowiec, na ziemnym torze, a wszystkie atrakcje zostaną zlokalizowane tuż za ulica (boiska piłkarskie). Zobaczymy m.in. niesamowite pokazy ewolucji rowerowych ekipy Sound of Gravity!

Zdjęcie: Adam Glosowic

Na znakomitym torze w Rybniku pojawią się kolejny raz najlepsi zawodnicy z całej Polski! Będzie to doskonała okazja aby zobaczyć umiejętności najlepszych ale także stanąć do rywalizacji i porównać swoje zdolności jazdy czy nawet wygrać z medalistami imprez mistrzowskich. Na starcie pojawią się także rybniczanie m.in. Bartosz Giemza, Filip Wieczorek, Szymon Niedziela, Krzysztof Kotyrba, którzy zajmują wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.

Zdjęcie: Adam Glosowic

Ziemny tor na rybnickim Wiśniowcu to znakomity obiekt, który po ubiegłorocznej rundzie chwalili wszyscy zawodnicy! Zatem możemy być pewni dobrego ścigania i wspaniałej atmosfery podczas edycji 2022!

Zdjęcie: Adam Glosowic

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu (pod uwagę branych jest 6 najlepszych występów z całego cyklu). Ponadto zwycięzca kategorii PRO i Kobiety pojedzie z Red Bullem na rundę Mistrzostw Świata do czeskiego

Zdjęcie: Adam Glosowic

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 27.08.2022
  • Kategorie: PRO, Kobiety, Amator, Junior (bez podziału na płeć w wieku od 9 do 12 lat (bez podziału na płeć roczniki 2010 – 2013), Kids (bez podziału na płeć w wieku od 4 do 8 lat czyli roczniki 2014 – 2018)
  • Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 8:30 – 10:30, start zawodów 11:10
  • Zapisy: limit miejsc wyczerpany

Terminarz cyklu 2022:

  • 04.09.2022 – Nowa Sól (w kategorii PRO i Kobiety punkty mnożone są razy dwa)

Ważne informacje:

  • OBOWIĄZKOWY FULL FACE – na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu od FOX Polska!
  • ZASADY – w roku 2022 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczonych jest 6 najlepszych występów.
  • RUNDA FINAŁOWA – w finałowej rundzie w Nowej Soli zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube