Już 24 lipca odbędą się zawody o Puchar Bike Parku Słotwiny Arena. Zaplanowane na ten dzień wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Bike Parkach Grupy Pingwina.

Zawody o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina

PUCHAR BIKE PARKU to seria trzech dwudniowych zawodów rowerowych rozgrywana w Bike Parkach Grupy Pingwina:

 • 2-3 lipiec, Puchar Bike Parku #1, Skolnity Ski&Bike Park – Wisła
 • 23-24 lipiec, Puchar Bike Parku #2, Słotwiny Arena – Krynica-Zdrój
 • 13-14 sierpień, Puchar Bike Parku #3 – FINAŁ, Bike Park Kasina – Kasina Wielka

Oprócz klasyfikacji indywidualnej w każdej miejscówce, przewidujemy także klasyfikację generalną dla osób, które wezmą udział we wszystkich trzech edycjach (dodatkowe nagrody). Łączna wartość nagród to 55 000 zł.

Starty dla zawodników zaplanowano w sześciu kategoriach:
 • Open mężczyźni – zawodnicy w wieku 16 lat i więcej (rocznik 2006 i wcześniejsze)
 • Open kobiety – zawodniczki w wieku 16 lat i więcej (rocznik 2006 i wcześniejsze)
 • Chłopcy 13-15 lat – zawodnicy w wieku od 13 do 15 lat (rocznik 2007-2009)
 • Dziewczyny 13-15 lat – zawodniczki w wieku od 13 do 15 lat (rocznik 2007-2009)
 • Dzieci chłopcy do 12 r.ż. – zawodnicy w wieku 12 lat i młodsi (rocznik 2010 i późniejsze)
 • Dzieci dziewczyny do 12 r.ż. – zawodniczki w wieku 12 lat i młodsze (rocznik 2010 i późniejsze)

Nasze Bike Parki tworzą ludzie!

Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją! W naszych Bike Parkach zapewniamy Wam idealne warunki do nauki, treningów, jazdy i dobrej zabawy! Włożyliśmy nasze siły, serca doświadczenie w kolarstwie zgromadzone przez lata, żeby stworzyć takie miejsca.

Bike Park Słotwiny Arena to nowy park rowerowy działający w okresie wiosna-jesień na terenie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, w Krynicy-Zdroju.

10 km dobrze przygotowanych i na bieżąco utrzymywanych, zróżnicowanych tras jednokierunkowych jest gwarancją wspaniałej zabawy. Nasz Bike Park to cztery trasy o różnym stopniu trudności: trasa zielona, dwie niebieskie i trasa czerwona. Na terenie Bike Parku działa również wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła rowerowa.

Dobrze przygotowana infrastruktura (bezpłatny parking, myjka dla rowerów, restauracja Słotwiny Arena, Grill pod Wieżą) pozwoli na spędzenie udanego dnia.

Program zawodów w Słotwiny Arena:

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę (10.00-14.00) oraz w niedzielę (8.00-10.00). Znajdować się będzie w Szkole Narciarskiej, obok kas. Dla zawodników przewidzieliśmy -20% na karnet rowerowy sprzedawany na podstawie vouchera, który zostaje wydany w Biurze Zawodów.

 • 23 lipiec, sobota
  • 9.00-18.00 treningi otwarte
 • 24 lipiec, niedziela
  • 8.00-9.00 przegląd tras
  • 9.00-10.00 trening dla zawodników (tylko z numerami startowymi)
  • Około 10.45 I i II przejazd mierzony na NIEBIESKIEJ TRASIE – dzieci 12 lat i młodsze (dziewczyny i chłopcy)
  • Około 12.30 I i II przejazd mierzony na CZERWONEJ TRASIE – dziewczyny i chłopcy 13-15 lat, open 16 i więcej (kobiety i mężczyźni)
  • 16:00/17:00 dekoracja zwycięzców na mecie zawodów trasy czerwonej

Harmonogram jest elastyczny, mogą wystąpić zmiany.

Grupa Pingwina – Lider na rynku sportów narciarsko-rowerowych

Słotwiny Arena jest jednym z ośrodków sportowych należących do Grupy Pingwina. Skupia ona pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra) tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa, jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury. Narciarze twierdzą, że trzyma wręcz alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje całoroczny karnet Pingwin PASS Ski&Bike na narty i rower oraz miłe niespodzianki.

Grupa Pingwina skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko-rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena Ski&Bike Park w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra), tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury: narciarze twierdzą, że trzyma wręcz alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje unikalny całoroczny KARNET Pingwin Pass na narty i rower oraz miłe niespodzianki.

Oficjalna strona: grupapingwina.pl
Bike Parki: Kasina Wielka, Wisła Skolnity, Słotwiny, Kurza Góra
Media: facebook, instagram