Legendarne zawody Official European Whip-Off Championships Presented by POC tradycyjnie rozpoczęły jedyny europejski przystanek serii Crankworx World Tour i tym samym rywalizacja podczas Crankworx Innsbruck ruszyła! Zawodników dopingowała największa w historii publiczność, a wokół trasy zebrało się ponad 3000 ludzi.

Najlepsze loty bokiem tego wieczora wykonali Kaos Seagrave i Vinny Armstrong. Drugie miejsce wśród panów zajął Edgar Briole, a trzeci był Kade Edwards O ile podium mężczyzn było podobne do tego z Rotoruy, to wśród pań doszło do pewnych przetasowań. Na drugim miejscu stanęła Robin Goomes, a trzecia była Georgia Astle.

Zdjęcie: Florian Breitenberger

Wszyscy zawodnicy powtarzali, że te zawody były niesamowite, a panująca podczas rywalizacji atmosfera jest nie do podrobienia.

To było coś! Nie wiedzieliśmy co przyniesie pogoda, bo miała być burza, ale na szczęście udało się wszystko rozegrać bez przeszkód. Każdy dawał z siebie wszystko, a ja się cieszę, że znów stałem na podium z moimi kumplami. To drugie podium z rzędu, gdzie jesteśmy razem, więc fajnie by było podtrzymać tą passę.

Kaos Seagrave
Kaos Seagrave / zdjęcie: Clint Trahan

To był chyba najbardziej szalony event w historii. Nie wierzę, że wpierw była burza i deszcz, a potem zaliczyłyśmy najlepsze loty na trasie, która była lekko zmoczona i tym samym zrobiły się perfekcyjne warunki do skakania.

Vinny Armstrong
Vinny Armstrong / zdjęcie: Clint Trahan

Ten wieczór był niesamowity! Nie wiem jak to opisać, ale chyba był to najlepszy Whip-Off w historii Crankworxa. Panująca tu atmosfera jest nie do podrobienia, a ja darzę Innsbruck szczególnym sentymentem, bo zaliczyłam tu swój pierwszy festiwal. W dodatku wygrałam wtedy zawody, więc zdecydowanie mam dobre wspomnienia.

Robin Goomes
Zdjęcie: Florian Breitenberger

Dzisiejszy dzień był wspaniały. Do tego podium z Kaosem i Kade’m. Cieszę się z wyniku i czekam na kolejny Whip-Off.

Edgar Briole

Wyniki – Official European Whip-Off Championships presented by POC

  1. Kaos Seagrave (Wielka Brytania) // Vinny Armstrong (Nowa Zelandia)
  2. Edgar Briole (Francja) // Robin Goomes (Nowa Zelandia)
  3. Kade Edwards (Wielka Brytania) // Georgia Astle (Kanada)
Podium Official European Whip-Off Championships Presented by POC / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

To dopiero początek emocji podczas tegorocznego festiwalu Crankworx Innsbruck. Kolejną imprezą będzie rywalizacja podczas Crankworx Innsbruck Dual Slalom, która transmitowana będzie na żywo na antenie Red Bull TV.

This is just the beginning of the stoke that is Crankworx Innsbruck. Next up is the first live broadcast event Crankworx Innsbruck Dual Slalom.

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr