Emocje w Skyline Rotorua sięgnęły zenitu ponieważ odbył się ulubiony event wszystkich fanów Crankworxa. Podczas Official New Zealand Whip-Off Championships wybrano najlepszych zawodników latających bokiem, a rywalizacja wśród pań była toczona w największym gronie w historii festiwalu Crankworx Rotorua.

Kade Edwards / zdjęcie: Clint Trahan

Na podium po raz pierwszy stanęły Kanadyjki, Georgia Astle i Kirsten Van Horne, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najlepsza z kolei okazała się Nowozelandka Vinny Armstrong, która pokazała swoje najlepsze umiejętności.

Ciągle wracałam na górę biegiem, ponieważ tak dobrze się bawiłam i chciałam więcej! Wśród pań wystartowało najwięcej zawodniczek w historii i to było coś ekstra. Kocham trenować i jeździć z przyjaciółmi, wszyscy jesteśmy dobrymi znajomymi i lubimy nakręcać się nawzajem.

Vinny Armstrong
Vinny Armstrong / zdjęcie: Clint Trahan

Drugie zawody Crankworx Whip-Off i od razu drugie podium. Tym razem jednak Edgar Briole zajął najwyższy stopień i zostawił w pokonanym polu takich wyjadaczy Whip-Off’ów jak Kaos Seagrave czy Kade Edwards, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.

Edgar Briole / zdjęcie: Clint Trahan

Trasa była niesamowita, podobnie jak tutejsi kibice, więc czego chcieć więcej?

Edgar Briole

Przygotowana hopa była wspaniała. To taka bardziej chillowa wersja hopy z Innsbrucka i według mnie jest po prostu idealna. Super płynne wybicie i łatwa kontrola roweru w locie, więc naprawdę bardzo mi się podobało.

Georgia Astle
Georgia Astle / zdjęcie: Clint Trahan

To było niesamowite! Na początku byłem lekko zestresowany, ponieważ było mokro po ostatnich dniach. Zrobiliśmy kilka przejazdów i trochę dopieściliśmy trasę, więc można było rozpocząć dobrą zabawę!

Kaos Seagrave

Wyniki – Official New Zealand Whip-Off Championships

  1. Edgar Briole (Francja) // Vinny Armstrong (Nowa Zelandia)
  2. Kaos Seagrave (Wielka Brytania) // Georgia Astle (Kanada)
  3. Kade Edwards (Wielka Brytania) // Kirsten Van Horne (Kanada)
Podium Crankworx Rotorua Official New Zealand Whip-Off Championships 2023 / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results/

Kolejną imprezą, która odbędzie się podczas festiwalu Crankworx Rotorua będą zawody Air Downhill. 25-go marca przejazdy finałowe będzie można zobaczyć podczas transmisji na żywo na Red Bull TV.

Poprzednio na Crankworx Rotorua:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr