Impreza Nines MTB powraca po przerwie i ma nie tylko nowego tytularnego sponsora, ale także odbędzie się w kompletnie nowym miejscu. W dniach 14-20 sierpnia 2023 zawody Swatch Nines 2023 rozegrane zostaną w Green Hill Bike Park w Niemczech.

Green Hill Bike Park

Bike Park Green Hill otwarty został w lipcu 2022 roku i od razu stał się prawdziwym hitem wśród społeczności MTB. Trasy wybudowane zostały na opuszczonym stoku w regionie Sauerland w Nadrenii Północnej-Westfalii, a sam Bike Park od razu stał się jednym z największych w całych Niemczech. Dzięki odpowiedniemu planowaniu całość powstała w zaledwie sześć miesięcy, a kulminacją rozwoju tego miejsca będzie impreza Swatch Nines MTB.

Elias Ruso / zdjęcie: Syo Van Vliet

Oprócz nowego miejsca, organizatorzy podpisali umowę także z nowym sponsorem tytularnym, którym została marka Swatch. Dzięki ich wsparciu tegoroczny tor usytuowany w Green Hill będzie jednym z najbardziej innowacyjnych w historii, a tutejsze trasy slopestyle i freeride będą wybudowane i następnie oblatane przez najlepszych zawodników na świecie.

Green Hill Bike Park

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani nową miejscówką i nie możemy się doczekać aż będziemy mogli zbudować trasy korzystając z ich doświadczenia i pomocy. Na imprezie pojawią się najlepsi zawodnicy, a w tym roku skupimy się także specjalnie na paniach, więc zdecydowanie warto będzie śledzić imprezę!

Nico Zacek, założyciel Swatch Nines
Robin Goomes / zdjęcie: Klaus Polzer

Projekt Green Hill Bike Park pokazał, że można stworzyć nowe standardy i wybudować bike park z prawdziwego zdarzenia. Dzięki współpracy z Swatch Nines z pewnością dostaniemy dużego kopa w kierunku dalszego rozwoju i pomoże to nam w ugruntowaniu naszej pozycji wśród europejskich bike parków.

Felix Saller, Green Hill Bikepark CEO
Green Hill Bike Park

Prezentujemy festiwal Beyond The Hill

Efektem współpracy pomiędzy Swatch Nines i Green Hill Bike Park będzie także nowy trzydniowy festiwal rowerowy, który będzie miał miejsce w dniach 18-20 sierpnia 2023. W jego skład wejdą publiczne dni imprezy Swatch Nines MTB, a do tego odbędzie się mnóstwo koncertów, imprez towarzyszących i rowerowych.

Nicholi Rogatkin / zdjęcie: Klaus Polzer

Więcej informacji o zawodach Swatch Nines MTB 2023 oraz festiwalu Beyond The Hill możecie znaleźć na instagramie @thenines.cc oraz na stronie thenines.cc.