Cykl zawodów downhillowych, który już od 2015 roku regularnie odwiedza polskie miasta, ponownie łączy siły z organizatorami czeskich i włoskich zawodów w miejskiej odmianie kolarstwa zjazdowego. Po raz kolejny impreza w Ustroniu, będzie jedną z edycji ze wspólną klasyfikacją wraz z zawodami we Włoszech oraz Czechach.

Poprzednie edycje EUDS miały nieco bardziej kameralny charakter, z komunikacją typowo dla startujących oraz ich teamów. W tym roku cykl otrzymał patronat UCI (International Cycling Union – Międzynarodowa Unia Kolarska), czyli oficjalnej międzynarodowej, najważniejszej organizacji kolarskiej na świecie. Dzięki temu patronatowi oraz szerszemu dotarciu do czołowych europejskich zawodników downhill’owych, organizowane zawody wkroczą na jeszcze wyższy level, znany dotychczas jedynie z oficjalnych, największych imprez rowerowych.

Na starcie, poza oczywiście zawodnikami z danego kraju, pojawią się reprezentacje z najlepszymi zawodnikami z pozostałych dwóch państw. Dzięki współpracy między organizatorami, reprezentacje poszczególnych krajów mogą liczyć na darmowy start w zawodach oraz pełny hosting na miejscu. Do tej pory na starcie poszczególnych edycji meldowali się m.in. tacy zawodnicy jak: Tomas Slavik, Ben Moore, Patrick Robinson, Sławek Łukasik, Sebastian Macura oraz wielu innych utalentowanych zawodników z całej europy.

W tym roku cykl obejmuje 3 edycje zawodów w tej dyscyplinie:

Wszystkie 3 edycje poza swoimi indywidualnymi klasyfikacjami, będą miały również wspólną klasyfikację generalną, gdzie zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy ze wszystkich imprez.

Zapisy oraz wszelkie pozostałe informacje dostępne na stronach organizatorów oraz na ich facebook’owych profilach.

O zawodach Downhill City Tour

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. Kilka lat temu przenieśliśmy ten sport z dzikich górskich tras prosto do centrów miast przez co możemy go pokazywać coraz większej liczbie odbiorców. Całe wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i daje szanse profesjonalnym jak i amatorskim zawodnikom pokazania się przed głodną emocji publiką.

Oficjalna strona: downhillcitytour.pl
Media: facebook, instagram, youtube