Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia tegorocznego sezonu zjazdowego na Starym Kontynencie. Najważniejsza seria Europy, czyli iXS Puchar Europy DH, w dniach 14-16 kwietnia rozpocznie zmagania w słonecznej Chorwacji, gdzie zawodnicy ścigać się będą w dobrze znanej lokalizacji – Losinj.

Luka Berginc / zdjęcie: Rick Schubert

W ubiegłym roku sezon startowy rozpoczął się równie wcześnie, a że leżąca na Adriatyku wyspa Losinj jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Europie, to nie powinno być to problemem. Zresztą sama lokalizacja sprawia, że zawodnicy z wielką chęcią przyjeżdżają tu na zawody… i nie tylko. Dodatkowo w tym roku spodziewana jest spora obecność zawodników z Pucharu Świata DH, którzy z całą pewnością będą chcieli złapać rytm i przetestować ostatnie ustawienia przed nachodzącym sezonem startów.

Minu Stoffers / zdjęcie: Rick Schubert

Sama trasa w tym roku przejdzie znaczącą zmianę. Meta nie będzie zlokalizowana już w porcie, ale na drodze bezpośrednio przed nim. Taka zmiana jest spowodowana… brakiem miejsca w porcie. Tym samym zawodnicy będą kończyli zmagania kawałek wcześniej, tuż przy zlokalizowanej obok strefie EXPO. Biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku zwycięski czas wynosił 2:21.06 i ustanowił go Luka Berinc, to w tym roku złamanie bariery dwóch minut wydaje się bardzo realne.

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube