Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o cenne nagrody finansowe i tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki! Tak wygląda plan największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrakach, który rozpoczyna się już w maju w Kudowie-Zdroju!

W tegorocznych kalendarzu organizatorzy zaplanowali 7 rund rozgrywanych w 7 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project! Wielki finał odbędzie się w Bełchatowie, gdzie punkty do klasyfikacji generalnej liczą się podwójnie (kategoria PRO i Kobiety)!

Cykl Nie Pompujesz – Nie Jedziesz to rywalizacja w przyjaznej atmosferze / zdjęcie: Adam Glosowic

To zapewnia nam ogromne emocje od pierwszej do ostatniej rundy! Warto zatem pospieszyć się z rejestracją, gdyż jak pokazały nam poprzednie sezony, limit zawodników potrafi się wyczerpać w kilkanaście godzin od momentu uruchomienia zapisów! Zapisy startują 30 marca o godzinie 19:00 na stronie pompuje.pl.

Czy Bartosz Giemza odzyska mistrzowski tytuł w roku 2023? / zdjęcie: Adam Glosowic

Czy Artur Więcławek (Bike Universe Gravity Revolt) i Biegun Olga (KS MMS Dendysski) zdołają obronić tytuły sprzed roku? Czy znajdzie się pogromca zeszłorocznych triumfatorów? Przekonamy się po 7 rundach. Zawody ponownie są rozgrywane w atrakcyjnej formule play-off. Po rundzie eliminacyjnej najlepsi są dzieleni na pary i w pojedynkach rywalizują o awans do samego finału!

Kategoria Kobiet z roku na rok jest mocniejsza. W akcji Marika Kudra / zdjęcie: Adam Glosowic

W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej w każdej kategorii! Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika na pumptrakach!

Dominik Kawulak z GoBike.PRO w akcji / zdjęcie: Adam Glosowic

Wręczenie nagród wzorem roku ubiegłego odbędzie się na uroczystej gali na zakończenie sezonu! Podczas każdej rundy nie zabraknie dobrej zabawy oraz dodatków takich jak: foodtrucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity, strefa chillout i wiele innych atrakcji, goście specjalni, pokazowe pojedynki.

Każdej rundzie towarzyszą różnego typu atrakcje jak pokazy Kamila Kobędzowskiego / zdjęcie: Adam Glosowic

Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci (w kategorii KIDS jest możliwy udział na rowerkach biegowych) i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale!

Pumptrack to widowiskowa i atrakcyjna dyscyplina / zdjęcie: Adam Glosowic

Dobra zabawa przede wszystkim! Organizator cyklu, Sfera Sportu, z roku na rok podnosi organizacyjną poprzeczkę cyklu coraz wyżej. Oznacza to nie tylko znakomicie przygotowany tor ale także znakomitą imprezę! W tym roku nie będzie inaczej, a nowością są nagrody finansowe w najwyższych kategoriach!

Każdy przystanek to liczna i głośna publiczność / zdjęcie: Adam Glosowic

Warto brać udział w cyklu i rywalizować z tak znakomitymi zawodnikami jak Gustaw Dądela, Bartosz Giemza, Inka Januła! Zatem do zobaczenia na pierwszej rundzie w Kudowie-Zdroju!

Terminarz 2023:

 1. runda – 6 maja, Kudowa-Zdrój
 2. runda – 21 maja, Polanka Wielka
 3. runda – 3 czerwca, Żyrardów
 4. runda – 18 czerwca, Kielce
 5. runda – 2 lipca, Radom
 6. runda – 16 lipca, Stalowa Wola
 7. runda – 22 lipca, Bełchatów

ZAPISY: Tylko online na stronie pompuje.pl W dniu zawodów nie będzie prowadzona rejestracja. Wpisowe na zawody wynosi 15 zł (w ramach wpisowego numer startowy + okazjonalne naklejki)

Kategorie:

 • PRO – zawodnicy o wysokich umiejętnościach oraz zawodnicy którzy w sezonie 2022 zajęli w klasyfikacji generalnej kategorii PRO miejsca od 1 do 20, a także Zawodnicy którzy w końcowej klasyfikacji punktowej kategorii Amator w roku 2022 zajęli miejsca od 1 do 5. Zawodnik, który choć raz w sezonie 2023 wystartował w kategorii PRO nie może przystąpić do niższej kategorii.
 • AMATOR – zawodnicy początkujący, średniozaawansowani.
 • KIDS (2015 – 2019) K+M – zawodnicy w wieku od 4 do 8 lat (roczniki 2015 – 2019) bez podziału na płeć.
 • JUNIOR (2011 – 2014) K+M  – zawodnicy w wieku od 9 do 12 lat (roczniki 2011 – 2014) bez podziału na płeć.
 • KOBIETY – otwarta kategoria dla kobiet bez podziału na wiek.

OBOWIĄZKOWY KASK TYPU FULL FACE: na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu!

ZASADY: w roku 2023 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczone są 4 najlepsze występy.

RUNDA FINAŁOWA: w finałowej rundzie w Bełchatowie, która rozgrywana jest przy sztucznym oświetleniu, zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!

Nagrody:

W kategoriach PRO i KOBIETY przewidziane są nagrody finansowe:

 • 1 miejsce – 1000 zł
 • 2 miejsce – 600 zł
 • 3 miejsce – 400 zł
 • 4 miejsce – 200 zł

W kategoriach Kids i Junior nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 oraz medale dla wszystkich uczestników. W kategorii Amator nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3.

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube