Po fenomenalnym przyjęciu pierwszej edycji tego szalonego wyścigu zdecydowaliśmy się zorganizować drugą i… w ostatnią niedzielę marca Szczyrk aż buzował od rowerowej  adrenaliny!

Już teraz – bez zmuszania Was do przewinięcia tekstu bez czytania na sam jego koniec – zapowiadamy, że trzecie wydanie Szczyrk Avalanche jak najbardziej będzie miał miejsce w kolejnym sezonie zimowym.

W tym roku na uczestników tegorocznej rowerowej adrenaliny czekały ultra trudne warunki, bo wiosna zdecydowała się przyjść o czasie – tym razem rowerzyści oprócz śniegu mieli do czynienia też z błotem i zdradzieckim lodem, ale nikt nie narzekał! Każdy kto wybrał tę imprezę, potrafił poradzić sobie i z taką ekstremalną mieszanką!

I może i upadków nie brakowało, tak jak jazd bokiem, podpórek i ślizgów, to jednak nikomu nie przeszkodziło to wyprodukować endorfin baaaaardzo widocznych na twarzach już na mecie!

Najszybsza trójka zawodników z kategorii Mężczyźni zjawili się na mecie już po dwóch i pół minuty! Trzy najszybsze zawodniczki nie przekroczyły pięciu minut, jeśli chodzi o czas zjazdu (najszybsza z nich była już po czterech minutach, siedemnastu sekundach). Wielkie gratulacje, bo warunki naprawdę nie rozpieszczały!

Partnerem strategicznym imprezy – tak jak w tamtym roku – była firma Trek Bikes, której Centrum Testowe  już niedługo uruchamiamy w rowerowej odsłonie naszego ośrodka – we flocie testowej znajdziecie topowe rowery enduro czy do downhillu, ale także e-bike’i, dzięki którym Beskidy stają się o wiele bardziej przystępne dla każdego użytkownika gór!

Zamknęliśmy już sezon narciarski i niebawem  widzimy się na naszych trasach rowerowych!

A jeśli dobrnęliście do końca tego tekstu, to ponawiamy info, że trzecia edycja Szczyrk Avalanche już za rok!

Wyniki Szczyrk Avalanche 2023:

  1. Weronika Wisła 4:17.60 // Martin Mosko 2:26.09
  2. Martyna Puda 4:44.23 // Kacper Matuszczak 2:26.47
  3. Julia Achtelik 4:50.44 // Tomasz Raszyk 2:26.83