Pierwsza runda tegorocznego Pucharu Świata Enduro już za nami, a w najbliższy weekend rozegrana zostanie druga runda. Jako, że rozpoczęła się rywalizacja, to i organizatorzy przypomnieli sobie o tym, aby poinformować widzów w jaki sposób można będzie śledzić zmagania swoich ulubionych zawodników, którzy będą brali udział w serii Pucharu Świata MTB.

Puchar Świata MTB (UCI Mountain Bike World Series)

Pod jedną marką zrzeszone zostały różne dyscypliny, które będą też posiadały różne formaty transmisji telewizyjnych. W ramach Pucharu Świata MTB będziemy będziemy mogli delektować się takimi dyscyplinami jak cross-country w formacie olimpijskim (XCO), short-tracku (XCC) i maratonie (XCM), a także downhill (DHI), enduro (EDR) oraz E-enduro (E-EDR). Partner medialny, którym została grupa Warner Bros. Discovery, ma zapewnić w sumie 135 godzin transmisji z wyścigów w trakcie całego sezonu.

Gdzie obejrzeć wszystko i ile to będzie kosztować?

Wszystkie transmisje na żywo oraz dodatkowe materiały dostępne będą globalnie na platformie GCN+. Jeżeli chcielibyśmy z niej skorzystać, to miesięczna subskrypcja na dzień dzisiejszy to koszt 39.99pln, a roczna 199,99pln. Dostępna jest także specjalna aplikacja GCN+, która umożliwia korzystanie z platformy na urządzeniach mobilnych czy telewizorach.

Sama transmisja zawodów również przejdzie zmianę, ponieważ na trasie ma pojawiać się co najmniej 20 kamer oraz 3 drony, co z pewnością przyniesie kompletnie nowe doznania dla oglądających kibiców.

Co mogę obejrzeć za darmo?

Kolejną nowością będzie także transmisja kategorii U23 w wyścigach Cross Country czy kategorii Juniorów i Juniorek w Downhillu. Również nowo utworzone półfinały w zawodach zjazdowych doczekają się dodatkowego czasu antenowego. Tego rodzaju transmisje na żywo będą dostępne za darmo na:

Dodatkowo na YouTube dostępne będą skróty z zawodów Cross Country oraz Enduro, a także prezentowane będą dodatkowe materiały typu bike checki zawodników, wywiady itp.

Kto będzie komentować?

Za komentarz odpowiedzialna będzie Kate Mason, na zawodach zjazdowych wspomagać ją będzie w roli eksperta Cedric Gracia, a na zawodach XC Bart Brentjens. Wsparcie reporterskie zapewnią Josh Carlson i Hayley Edmonds, a za główny komentarz odpowiadać będzie Ric McLaughlin.

Czy doczekamy się również polskiego komentarza na poszczególnych platformach lub w polskim kanale Eurosportu? Sami chcielibyśmy wiedzieć…