Odkąd Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zrezygnowała z rozgrywania Pucharu Świata w Four Crossie, ta niesamowicie widowiskowa dyscyplina zeszła na głęboki margines kolarskiego świata. Na dzień dzisiejszy sporą popularność 4X wciąż utrzymuje na Wyspach Brytyjskich, a na kontynencie o ciągłe zainteresowanie dbają organizatorzy serii 4X Pro Tour.

W sezonie 2023 w całym cyklu rozegranych zostanie pięć rund, które odbędą się w czterech różnych krajach. W kalendarzu znalazło się miejsce dla najbardziej znanych miejsc, które gościły zawody fourcross’owe w ramach cyklu 4X Pro Tour, a początek sezonu planowany jest na 5-go maja. Pierwsza runda odbędzie się w Szczawnie-Zdroju.

Rok 2023 zapowiada się jako najlepszy sezon w naszej historii, a jeszcze nie opadła pierwsza bramka. Powracają miejscówki, które od zawsze wspierały naszą serię, zapewniając perfekcyjną organizację oraz niesamowite trasy. Nie możemy się doczekać pierwszych zawodów, które odbędą się bez polityki, frustracji oraz problemów z licencjami. Dobra zabawa gwarantowana!

Scott Beaumont, organizator 4X Pro Tour

Kalendarz 4X Pro Tour 2023:

  1. runda – 5 maj, Szczawno-Zdrój, Polska
  2. runda – 20 maj, Winterberg, Niemcy
  3. runda – 3 czerwiec, Dobrany, Czechy
  4. runda – 30 czerwiec, Val di Sole, Włochy
  5. runda – 15 lipiec, Jablonec, Czechy

O serii 4X Pro Tour

Oficjalna strona: 4xprotour.com
Media: facebook, instagram, twitter