Wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym miejscu! Już w najbliższą niedzielę na Pustyni Błędowskiej w niesamowitej scenerii odbędzie się jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce! Małopolska Tour 2023 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Rodzinny Rajd Rowerowy, pokazy ewolucji rowerowych na dużych wysokościach, konkursy z nagrodami, Kids Race i na wielki finał koncert zespołu Zakopower!

Wydarzenie, którego wyczekują nie tylko fani dwóch kółek, jest znakomitą okazją do wspólnej zabawy, a także do zapoznania się z turystyczną ofertą Małopolski. Wszystko za sprawą strefy wystawienniczej, w której swoją działalność zaprezentują różnego rodzaju organizacje. Na ich stoiskach odbędzie się także konkurs. Za wykonanie wskazanych zadań każdy otrzyma pieczątkę, gdy zaś zbierzemy ich odpowiednią ilość, będziemy mogli odebrać nagrodę! W innych zmaganiach konkursowych do wygrania będzie m.in. rower! Odbędzie się także konkurs na rowerową rzeźbę z piasku!

Jedną z atrakcji jest Rodzinny Rajd Rowerowy, który zostanie poprowadzony trzema atrakcyjnymi trasami. Do wyboru są odcinki o różnej długości i zróżnicowanej trudności tak, aby każdy rowerzysta, niezależnie od wieku i zaawansowania, mógł cieszyć się jazdą i wspaniałymi widokami! Można wybrać zarówno płaską trasę jak i długi, bardziej wymagający odcinek! Dla pierwszych 1000 zarejestrowanych online uczestników planujemy darmowe pakiety startowe. Jeśli nie uda Ci się zapisać przez internet, to zawsze możesz to zrobić także na miejscu imprezy. Wystarczy w dniu wydarzenia przed jego rozpoczęciem udać się do biura rajdu (do wyznaczonego miejsca dla osób niezarejestrowanych), aby pobrać numerek startowy i kręcić kółka razem z Małopolska Tour! Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny!

Tradycyjnie już podczas Małopolska Tour odbędą się pokazy dirt jumpingu w wykonaniu krajowej czołówki zawodników, najmłodsze dzieci wezmą udział w wyścigu Kids Race (zapisy w Biurze Rajdu najpóźniej do 15:30, a start o godzinie 16:00). Będziemy mogli także skorzystać ze strefy wypoczynku z leżakami, strefy zadań z blender bike, slote cars czy miasteczka ruchu drogowego. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo jest ich naprawdę sporo i dzięki nim nikt nie będzie się nudził!

Na wielki finał będziemy mogli usłyszeć największe hity zespołu Zakopower i zatańczyć boso na piasku Pustyni Błędowskiej w rytm znanego wszystkim utworu!

Będzie to wyjątkowa edycja w wyjątkowym miejscu!

Harmonogram Małopolska Tour – Pustynia Błędowska:

 • 9:30-11:30 Odbiór pakietów startowych
 • 11:50 Otwarcie Małopolska Tour
 • 12:00 Start Rodzinnego Rajdu Rowerowego
 • 12:30 Otwarcie miasteczka Małopolska Tour
 • 14:00 Pokaz dirt jumpingu
 • 15:00 Konkursy z nagrodami
 • 15:30 Pokaz dirt jumpingu
 • 16:00 Kids Race
 • 17:00 Spektakl rowerowy
 • 17:30 Pokazy dirt jumpingu
 • 18:00 Koncert ZAKOPOWER

Szczegółowe informacje jak i trasy rajdu znajdują się na malopolskatour.pl

Projekt finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.