Bike Park w Czarnej Górze już po raz czwarty z rzędu gościł najważniejszą imprezę zjazdową w kraju. Tym samym Mistrzostwa Polski DH w sezonie 2023 zostały odhaczone, a co za tym idzie, zakończył się również tegoroczny sezon Pucharu Polski DH, ponieważ zawody były równocześnie drugą rundą serii.

Mistrzowie Polski DH 2023 / zdjęcie: HATFU Society

Mistrzostwa Polski DH 2023

Z pięciu kategorii, w których rozdane zostały medale, tytuł wywalczony w ubiegłym sezonie udało się obronić tylko Sebastianowi Krywultowi (Trek Bielsko Racing), który po raz drugi z rzędu triumfował w kategorii Masters II. W pozostałych kategoriach na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy, którzy w przeszłości mogli cieszyć się ze złotego krążka, a także Ci, którzy zdobyli go po raz pierwszy.

Dawid Sowa / zdjęcie: HATFU Society

Wśród pań triumfowała Amelia Dudek (HR Racing), która notuje obecnie najlepszy, a z pewnością najciekawszy sezon w karierze i po ubiegłorocznym drugim miejscu, tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal zdobyła Inka Januła, a więcej pań w kategorii z licencją nie wystartowało. Szkoda…

Złoty medal w juniorach zdobył Mikołaj Śliwka, który przed rokiem cieszył się z brązowego krążka. Srebro przypadło Adamowi Sojce, który przegrał złoty medal o zaledwie 0.44s, a brąz zdobył ubiegłoroczny Mistrz Polski DH kat. Junior, Jan Pająk (BSR DH Team).

Bartosz Bugalski / zdjęcie: HATFU Society

Kategoria Masters I to triumf Arkadiusza Perina (ABC Arek Bike Center), który poprzednio ze złotego medalu cieszył się w latach 2020-2021. Maciej Jodko (Specialized MTB Academy) nie obronił tytułu z zeszłego roku, ale drugie miejsce jest małą nagrodą pocieszenia. Podium uzupełnił Artur Miśkiewicz (FF Sport Team), który rok temu był drugi.

Kategoria Masters II, to jak pisałem wcześniej, ponownie padła łupem Sebastiana Krywulta. Drugie miejsce zajął Grzegorz Czarnowski (Epicentrum Szkoleń MTB), a trzeci był Piotr Kosiński (3Racing Downhill Group).

Sebastian Macura / zdjęcie: HATFU Society

Z pierwszego tytułu Mistrza Polski DH w kategorii Elita Mężczyzn cieszyć się może Damian Konstanty (Antidote Gravity Revolt), który zarazem wykręcił najlepszy czas zawodów. Tytuł v-ce Mistrza od 2021 roku dzierży Sebastian Macura i nie inaczej było tym razem, a to oznacza już trzeci rok na drugim miejscu z rzędu. Podium uzupełnił broniący tytułu z zeszłego roku Wojciech Ranosz (Antidote Gravity Revolt).

3. Piotr Kosiński (3Racing Downhill Group) +21.58s

Wszystkie wyniki oraz klasyfikację generalną (czekamy na aktualizację od PZKol) tegorocznego Pucharu Polski DH znaleźć można w tym miejscu.

Z kolei już za dwa tygodnie na trasach Bike Parku w Czarnej Górze odbędzie się kolejna mistrzowska impreza. W dniach 8-9 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski w rowerowym enduro.