Tegoroczne Mistrzostwa Świata Pump Track w ostatniej chwili przeniesione zostały z Argentyny do Austrii. Spowodowane to było niestabilną sytuacją polityczną w Argentynie, na czym skorzystała AREA47 w Otztal, gdzie finalnie odbyły się także ostatnie zawody kwalifikacyjne.

Alec Bob / zdjęcie: Sebastian Marko

Zawody tradycyjnie zostały zdominowane przez zawodników startujących na rowerach do BMX Racingu, ale fani MTB również nie mieli na co narzekać. Najlepszym zawodnikiem na dużych kołach finalnie okazał się Ryan Gilchrist (Australia), który zajął piąte miejsce. Najszybszy tego dnia był Alec Bob (USA), który w finałowej rundzie pokonał Mattię Costermana (Włochy). W małym finale triumfował Eddy Clerté (Francja), który był szybszy od Tristana Borela (Szwajcaria).

Wśród pań najszybsza okazała się Christa Von Niederhäusern (Szwajcaria), która w walce o złoto pokonała Sabinę Košárkovą (Czechy). W małym finale zmierzyły się Alina Beck (Niemcy) i Aiko Gommers (Belgia), a lepsza okazała się Niemka.

Christa Von Niederhäusern / zdjęcie: Joerg Mitter

Zawody na rundzie kwalifikacyjnej zakończyła nasza jedyna reprezentantka, Marika Kudra. Jej czas 14.990s dał jej dopiero 19 miejsce, ale do awansu do finałowej szesnastki zabrakło zaledwie 0.07s!

Kończę zawody na 19 miejscu na 28 startujących w kategorii Elite Women. Sam udział w Mistrzostwach Świata był niesamowitym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem. Wiem co muszę poprawić, aby w przyszłym roku spróbować poprawić ten wynik. Mam już konkretne plany na przyszły sezon – więcej startów na arenie międzynarodowej. Było blisko przejścia do Top 16 lecz zabrakło paru setnych.

Marika Kudra
Marika Kudra / zdjęcie: Sebastian Marko

Wyniki Mistrzostw Świata Pump Track 2023:

  1. Alec Bob (USA) // Christa Von Niederhäusern (Szwajcaria)
  2. Mattia Costerman (Włochy) // Sabina Košárková (Czechy)
  3. Eddy Clerté (Francja) // Alina Beck (Niemcy)
  4. Tristan Borel (Szwajcaria) // Aiko Gommers (Belgia)
Alec Bob i Christa von Niederhausern / zdjęcie: Sebastian Marko

Pełne wyniki: kliknij tutaj

YouTube player