Największa i zarazem najpopularniejsza seria zjazdowa w naszym kraju rozpoczyna kolejny sezon. W ramach ogólnej klasyfikacji National Downhill League w tym roku odbędzie się co najmniej 6 rund. W skład serii wchodzą zawody: Downhill City Tour, Hard Downhill League oraz Local Series of Downhill.

Najnowszą i zarazem najciekawszą wiadomością z ostatnich dni jest fakt dodania drugiej tegorocznej rundy z serii Hard Downhill League. Dlaczego? Otóż odbędzie się ona na kompletnie nowej trasie zjazdowej, która zlokalizowana będzie w Soszowie w Wiśle.

Na chwilę obecną niestety brakuje jakichkolwiek informacji o tym miejscu, ale zapowiada się, że na rowerowej mapie Polski będzie można dopisać kolejne miejsce do zjazdu. W ramach cyklu Hard Downhill League odbędzie się również runda w Koninkach.

Downhill City Tour Krynica Zdrój 2022

Poza tym w tegorocznym kalendarzu zobaczymy doskonale znane miejscówki. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze dokładnego miejsca rozegrania tegorocznej serii Downhill City Tour, jednak już możecie zapisać sobie datę: 29 kwiecień – 1 maj. Szczegóły organizatorzy mają podać w nadchodzących tygodniach.

Jeśli chodzi o zawody Local Series of Downhill, to w tym roku zaplanowane są cztery edycje. Na początku i końcu spotkamy się na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim (druga edycja to format Air DH), a w trakcie sezonu seria odwiedzi Szczawnicę w Palenicy oraz Mosorny Groń w Zawoi.

Kalendarz National Downhill League 2023:

  1. runda: 15-16.04 – Local Series of Downhill #1, Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar
  2. runda: 22-23.04 – Hard Downhill League #1, Soszów, Wisła
  3. runda: 29.04-1.05 – Downhill City Tour, Ustroń?
  4. runda: 13-14.05 – Hard Downhill League #2, Koninki
  5. runda: 10-11.06 – Local Series of Downhill #2, Szczawnica, Palenica
  6. runda: 2-3.09 – Local Series of Downhill #3, Zawoja, Mosorny Groń
  7. runda: 23-24.09 – Local Series of Downhill #4 (Air DH), Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar

Klasyfikację generalną oraz wyniki poszczególnych zawodów znajdziecie na naszej stronie: 43ride.com/wyniki/zawodow

O zawodach Downhill City Tour

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. Kilka lat temu przenieśliśmy ten sport z dzikich górskich tras prosto do centrów miast przez co możemy go pokazywać coraz większej liczbie odbiorców. Całe wydarzenie jest niezwykle widowiskowe i daje szanse profesjonalnym jak i amatorskim zawodnikom pokazania się przed głodną emocji publiką.

Oficjalna strona: downhillcitytour.pl
Media: facebook, instagram, youtube

O zawodach Hard Downhill League

Hard Downhill League to zmagania licencjonowanych zawodników PZKol oraz UCI prezentujących najwyższy poziom na najtrudniejszych trasach zjazdowych w kraju. Długie, szybkie, naszpikowane wieloma trudnymi technicznie elementami trasy z licznymi skokami to spektakularne widowisko dla kibiców i fanów tego sportu, a co najważniejsze możliwość rywalizacji i podnoszenia umiejętności dla każdego z zawodników.

Media: facebook, instagram

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow