Późniejsze hamowanie oznacza, że dłużej utrzymujemy większą prędkość, a przekładając tą zasadę na wyścigi, uzyskujemy lepsze czasy i wygrywamy zawody. Tym samym organizatorzy serii iXS Downhill Cup nie mogli wybrać lepszego sponsora zawodów niż marka produkująca tarcze i klocki hamulcowe.

Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić kolejnego dużego sponsora na nadchodzący sezon. Hiszpańska marka Galfer posiada długą tradycję oraz ogromne doświadczenie w produkcji komponentów hamulcowych, które wytwarzają od 1952 roku. Marka wywodzi się z branży samochodowej, a w latach 80-tych rozpoczęła produkcję komponentów motocyklowych, gdzie do dziś jest liderem znanym z dobrej jakości i innowacyjnego podejścia.

W 1998 roku po raz pierwszy w ofercie pojawiły się komponenty rowerowe, a na dobre w branży hiszpańska marka zagościła w 2012 roku. Obecnie Galfer oferuje całą gamę innowacyjnych tarcz hamulcowych oraz pełen zestaw klocków hamulcowych na każdą pogodę. Zwłaszcza na potrzeby zjazdu, marka Galfer zaproponowała tarcze hamulcowe Disc Shark, które mają oferować większą siłę hamowania przy mniejszych temperaturach, co przekłada się na większą stabilność i wytrzymałość klocków hamulcowych. O tym, że technologia się sprawdza niech świadczą wyniki zawodników sponsorowanych przez Galfera: Amaury Pierron wygrał Puchar Świata DH w 2022 roku, a Alex Rudeau i Martin Maes zajęli dwa pierwsze miejsca podczas zawodów Enduro World Series w Loudenvielle.

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube

O marce Galfer Brakes

Oficjalna strona: galfer.eu
Dystrybucja: protocycles.com
Media: facebook, instagram, twitter, youtube