Powiedzieć, że na tegorocznym Małopolska Joy Ride Festiwalu było “Fajnie”, to jak nic nie powiedzieć. 1000 rowerzystów, prawie 70 namiotów z rowerami testowymi i sprzętem i 10 spektakularnych konkurencji to tylko kilka elementów, które złożyły się na niezwykły charakter imprezy. 26-28 maja Kluszkowce znów zamieniły się w rowerową stolicę Polski, którą odwiedzili wszyscy amatorzy rowerowej ekstremy! Było słonecznie, rodzinnie i bardzo wesoło, a w powietrzu dosłownie kipiało od rowerowej zajawki. Kto był ten wie, kto odpuścił, niech żałuje, bo zdecydowanie jest czego!

Od samego początku imprezy miasteczko festiwalowe zostało “przejęte” przez rowerowe rodziny i setki dzieciaków. Ten rok zdecydowanie pokazał, że zawody takie jak Kids Race, Pumptrack, czy Dual Slalom muszą się rozwijać, właśnie ze względu na najmłodszych, a co za tym idzie najważniejszych uczestników festiwalu. Dzieciaki mogły ścigać się i bawić na specjalnie przygotowanych torach oraz korzystać z konkursów przygotowanych przez tegorocznych wystawców.

Odrobinę starsi uczestnicy festiwalu również nie mogli narzekać na brak atrakcji, ponieważ poza widowiskowymi konkurencjami, na Małopolska Joy Ride Festiwalu odbywały się największe w historii targi, testy rowerowego sprzętu, darmowe wycieczki szkolenia i prelekcje.

W 10 festiwalowych dyscyplinach udział wzięło kilkuset zawodników z całej Polski. Poza profesjonalistami, na trasy ruszyli również amatorzy, dla których organizatorzy przygotowali bardziej przystępne i bezpieczne konkurencje. Zawodnicy mogli sprawdzić jak radzą sobie z technicznymi dyscyplinami, a nawet porównać swoje rezultaty z wynikami największych gwiazd sportu! Rywalizacja z Szymonem i Dawidem Godźkiem to coś, co można przeżyć jedynie na Małopolska Joy Ride Festiwalu.

Ci którzy nie rywalizowali w zawodach, również nie mieli łatwego życia. Dlaczego? A no dlatego, że ekipa budowniczych zatrudniona przez włodarzy ośrodka Czorsztyn Ski przygotowała na festiwal kilka naprawdę kozackich elementów. A-Line został zburzony i wybudowany od nowa, a pozostałe trasy przeszły gruntowny remont. Pierwszy raz w historii narzekanie nie wchodziło więc w grę. Trzeba było jeździć od rana do nocy, cieszyć się z pięknej pogody i zbijać piątki z rowerowymi kumplami.

Dzięki współpracy ekipy organizatorów, sponsorów, wystawców i oczywiście uczestników impreza znów wskoczyła na nowy, wyższy poziom i zgodnie z założeniami, będzie nadal rozwijać się w kolejnych latach.

Do zobaczenia 7-9 czerwca 2024 na kolejnym najlepszym festiwalu rowerowym w Polsce! 

Pełne wyniki z każdej konkurencji oraz relacje z poszczególnych dni imprezy są dostępne na naszej stronie internetowej: joyride.pl

O festiwalu Małopolska Joy Ride Festiwal

Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowej ekstremy. W trakcie trwającego trzy dni rowerowego święta, organizowane są olbrzymie targi sprzętu, a ponad tysiąc zawodników z Polski i sąsiednich krajów, rywalizuje w 10 różnych konkurencjach.

Oficjalna strona: joyride.pl
Media: facebook, twitter, instagram, youtube