Stowarzyszenie Rowerowe Podhale oraz MTB Chata serdecznie zapraszają na Podhalański Zlot Enduro MTB 2023 , który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2023r w Kościelisku. Tradycyjnie bazą Zlotu będzie MTB Chata – znana dawniej pod nazwą MTB Hostel, czyli ekologiczna chata położona w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dająca schronienie lubiącym aktywny wypoczynek. Trzy dni sytej jazdy po kościeliskich singlach, słynne ścianki czy herbata Brajana to tylko nieliczne z atrakcji które docenią nie tylko stali bywalcy zlotów. Dodajmy do tego pyszne jedzenie w bazie zlotu, ognisko i rozgrzaną saunę i mamy przepis na udany czerwcowy weekend.

Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Porządna wyrypa w gronie znajomych, single z widokami na Tatry i pogaduchy przy ognisku do wczesnych porannych godzin przy złotym izotoniku – to wszystko czeka na Was! Po zakończonej jeździe, w nocy czasie trwania ogniska i imprezy integracyjnej Wasze rowery będziecie mogli zostawić bezpiecznie w strzeżonym depozycie, aby już od następnego dnia rano cieszyć się kolejnym świetnym dniem spędzonym na ścieżkach.

Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Nowością w roku 2023 jest fakt że, że partnerem Stowarzyszenia Rowerowe Podhale zostało PKL Polskie Koleje Linowe, co oznacza, że dla uczestników Podhalańskiego Zlotu Enduro 2023 w jeden dzień dostępny będzie darmowy wyciąg na Butorowy Wierch. Oznacza to że będzie można katować single Lewobocek, Borucha czy Drapichrust bez palenia łydy na podjazdach!

Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Osobiście jeszcze nigdy nie uczestniczyłem w Podhalańskim Zlocie Enduro, ale w tym roku planuje to zmienić! Już od jakiegoś czasu podglądam video przejazdów po singlach z tamtej okolicy i mam nadzieje w końcu samemu sprawdzić miejscówkę, ponieważ wygląda to zacnie. Po wydarzeniu możecie spodziewać się relacji z punktu widzenia osoby, która będzie uczestniczyła w zlocie po raz pierwszy. No ale perspektywa 3 dni w górach na rowerze, w mega klimatycznym miejscu pośród pozytywnie zakręconych ludzi, to nie może się nie udać ;)

Marek Chabros, 43ride
Fot. Robert Górz

Podhalański Zlot Enduro MTB 2023 – zapisy

Udział w wydarzeniu jest płatny. Aktualne informacje o zapisach znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

W ramach wpisowego dodatkowo czekać na Was będzie:
– Bezpłatny serwis by Tomar
– Możliwość przetestowania rowerów Marin Bikes z nowej kolekcji
– Relaks w saunie opalanej drewnem
– Strzeżona przechowalnia rowerów
– Impreza integracyjna i dyskoteka
– Możliwość wypucowania roweru
– Przygotowane trasy i przewodnictwo
– Niepowtarzalny klimat SRP X Chata MTB

Fot. Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Podhalański Zlot Enduro MTB 2023 – Harmonogram

23.06.2023 Piątek
10:00 – 23:00 odbiór opasek ID i pakietów uczestnika,
zakwaterowanie uczestników w bazie Zlotu
14:00/16:00/18:00 – 20:00 Wycieczki enduro startujące co dwie godziny
20:00 – 24:00 otwarcie Zlotu, ognisko

24.06.2023 Sobota
08:00 – 10:00 śniadanie
10:30 – wycieczka enduro start grup co 5 minut
15:30 – 18:00 – obiad
17:00 – 23:00 – sauna
19:30 – grill, konkursy, do oporu impreza integracyjna, ognisko

25.06.2023 Niedziela
08:00 – 10:00 – śniadanie
10:30 – wycieczki enduro
17:00 – sauna
15:00 – 17:00 – obiad, ognisko, zakończenie Zlotu

Do zobaczenia na szlaku!

Fot. Robert Górz

O Stowarzyszeniu Rowerowe Podhale

Stowarzyszenie powstało pod koniec roku 2014. Stworzyli je ludzie z różnymi pomysłami, zainteresowaniami, wykonujący różne zawody. Wśród członków SRP są zawodnicy enduro, certyfikowani specjaliści z zakresu budowy tras rowerowych IMBA, handlowcy, grafik komputerowy i administrator stron www, geomatyk, fotografowie oraz osoby zajmujące stanowiska kierownicze, mające doświadczenie w zarządzaniu projektami i zasobami ludzkimi. Wspólnym mianownikiem dla całej grupy jest pasja, czyli kolarstwo górskie, oraz inicjatywa promowania tego niesamowitego sportu.

Oficjalna strona: rowerowepodhale.eu
Media: Facebook, Instagram