26-27 sierpnia w Bielsku Białej odbędzie się pierwszy w historii Beskid Bike Fest. Trzy organizację – Joy Ride, Enduro Trails i Happy Bike Beskidy połączą siły, by przygotować dla uczestników wielkie targi, solidne zawody i efektowne pokazy rowerowe. Jeśli jesteś fanem dwóch kółek, to zdecydowanie nie może Cię tam zabraknąć! Cała impreza odbędzie się na błoniach, a wstęp do miasteczka festiwalowego będzie w 100% darmowy!

Beskid Bike Fest to zupełnie nowa inicjatywa, która kilka lat temu narodziła się w głowach bielskich rowerzystów. Jak powszechnie wiadomo, lokalna scena rowerowa ciągle rośnie w siłę, a samo Bielsko jest obecnie uważane za kolebkę polskiego kolarstwa górskiego. To idealne miejsce na organizację większego wydarzenia łączącego w sobie atrakcję dla amatorów i profesjonalistów, dorosłych i dzieci, zapalonych rowerzystów i fanów dwóch kółek, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górską ekstremą.

Joy Ride Expo  – targi rowerowe 

Sercem całej imprezy będzie miasteczko targowe, w którym stanie ponad 30 namiotów z rowerami testowymi, techniczną odzieżą, kaskami, ochraniaczami i specjalistycznym, sprzętem. Przez cały weekend uczestnicy imprezy będą mogli spotykać się z dystrybutorami oraz przedstawicielami poszczególnych marek i co najważniejsze, testować sprzęt w realnych warunkach. Na prawie dwa miesiące przed startem imprezy możemy powiedzieć o kilku stanowiskach, na których uczestnicy znajdą rowery testowe z najwyższej półki. W strefie expo wystawia się między innymi: Prime, Canyon, NS Bikes, Cannondale, Raymon, Gas Gas, Orbea, Norco, Focus, Fantic, Niner, Vaast, czy Husqvarna. Poza rowerami testowymi, w poszczególnych namiotach będą się również odbywać darmowe konkursy, szkolenia i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W przypadku targów w bielsku, wypożyczanie rowerów będzie się odbywać bezpośrednio na stanowisku każdego wystawcy. (bez internetowego systemu rezerwacji)

Zawody rowerowe dla dorosłych i dzieci

Zawody Garmin Enduro Trails

Bielsko-Biała słynie z największego, najbardziej zróżnicowanego kompleksu tras rowerowych w Polsce. Odpowiednie ukształtowanie terenu oraz działania zaangażowanej społeczności rowerowej przyczyniły się do nieprawdopodobnie dynamicznego rozwoju rowerowej infrastruktury oraz rozbudowy okolicznych tras.

Popularność tej miejscówki, w dużej mierze zawdzięcza się też zawodom organizowanym przez Enduro Trails, już 9 rok z rzędu! Bielska ekipa rokrocznie wysoko stawia poprzeczkę i za każdym razem przygotowuje jakieś smaczki i atrakcje dla zawodników. Ci zaś czekają z niecierpliwością na ściganie w tej lokalizacji, nic więcej dziwnego, że zawody Enduro Trails niezmiennie ściągają do Bielska najlepszych, polskich zawodników.

Możemy się spodziewać, że i w tym roku, na miejscu zobaczymy czołowych riderów z Polski i kilku sąsiadujących krajów! Przypominamy, że ze względów organizacyjnych ekipa Enduro Trails wprowadziła limit 250 osób, które mogą wystartować w zawodach. Dokładne zasady, harmonogram, regulamin oraz zapisy dostępne są na stronie organizatora.

Riders Lodge Pumptrack Race

Niedziela będzie dniem, który zdecydowanie spodoba się najmłodszym fanom dwóch kółek. Poza zrobieniem zakupów w strefie expo, udziałem w spektakularnych pokazach, szkoleniach i konkursach, dzieci będą mogły spróbować rywalizacji i wystartować w w swoim pierwszym wyścigu. Zawody rowerowe „Riders Lodge Pumptrack Race” odbędą się na terenie pumptracka na Błoniach w Bielsku-Białej – w niedzielę 27 sierpnia 2023 roku. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30, wcześniej przewidziano treningi dla uczestników. Każdy z nich zaliczy w ramach zawodów po 2 przejazdy, a lepszy czas zostanie uwzględniony w klasyfikacji generalnej, która prowadzona będzie w 6 kategoriach dziewczynek i chłopców – w rocznikach od 2007 do 2018. Dla najlepszych przewidziano puchary, a wszyscy młodzi rowerzyści i rowerzystki otrzymają okolicznościowe medale oraz pakiety startowe.

Zapisy do udziału w zawodach prowadzone będą poprzez stronę www.eco-sport.pl od czwartku 10 sierpnia br. Wpisowe wyniesie 30 zł od uczestnika.

Koncerty i pokazy Happy Bike Beskidy

Nie samym rowerem żyje człowiek! I właśnie dlatego, ekipa Happy Bike Beskidy postanowiła przygotować kilka efektownych atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko rowerzystom, ale również wszystkim fanom koncertów, pokazów i aktywnego stylu życia. Już teraz możemy zdradzić, że na Bielskich Błoniach odbędzie się koncert Grubsona, a ekipa najlepszych polskich riderów z Dawidem Godźkiem na czele zaprezentuje kibicom najbardziej spektakularne ewolucje na zestawie mobilnych skoczni. Swoją obecność na imprezie potwierdził również Kamil Kobędzowski, gwiazda światowej sceny MTB Stunt i organizator nieoficjalnych Mistrzostw Świata w swojej dyscyplinie. O brak nudy zadbają również instruktorzy odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatów oraz szkoleń rowerowych dla początkujących.

Wstęp na teren całej imprezy będzie darmowy, a informacje o zapisach na targi oraz zawody, pojawia się niebawem na stronie beskidbikefest.pl.

Organizatorami imprezy są Joy Ride, Enduro Trails oraz Happy Bike Beskidy. Partnerem Beskid Bike Fest jest miasto Bielsko Biała