Zbliża się termin pierwszej edycji cyklu zawodów kolarskich Enduro MTB Series. Już 22 lipca 2023 w Myślenicach fani rowerowego enduro zmierzą się z czasem i trasami. Impreza ponownie jest częścią festiwalu Extreme Jam. Zapisy już trwają więc warto się pośpieszyć. Zachęcamy do lektury artykułu, bo organizatorzy przygotowali kilka ciekawych nowości.

Zmiany w regulaminie

Na początek sygnalizujemy istotne zmiany w regulaminie zawodów. Pojawiły się nowe kategorie wiekowe. Panowie w wieku 55 lat i więcej doczekali się swojej kategorii czyli Masters 3. Pojawia się także Masters Kobiet czyli kategoria dla kobiet od 35 lat. Kolejna ważna zmiana dotyczy liczenia klasyfikacji drużynowej.  Będą do niej zaliczać się punkty zdobyte przez osoby startujące na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym. Nalezy pamiętać, że nadal pozostaje zapis o konieczności posiadania blokady prędkości w rowerach elektrycznych, co będzie wyrywkowo sprawdzane.

Zdjęcie: M.Habrat

Zapisz się już dziś

Rejestracja na zawody przebiega w podobny sposób jak w latach poprzednich. Jednak są pewne zmiany. Zawodnicy planujący na rowerach elektrycznych zapisują się do grupy e-bike. Jest ta z uwagi na planowany podjazdowy odcinek specjalny „Bosch Challenge”. Osoby startujące na elektrykach będą wyruszać z miasteczka zawodów wspólnie. Podobnie jak dotychczas, pierwsze grupy są przeznaczone dla szybszych zawodników. Utrzymany z lat poprzednich pozostaje także podział na grupy Race i Hobby. Podział na kategorie wiekowej jest tylko w Race, zaś w Hobby mamy Open mężczyzn i Open kobiety. Osoby z grup Hobby nie będą jechać jednego z OSów, czyli określonego przez organizatorów jako ten najtrudniejszy. Zapisy na jutra.app/#/events/ems-myslenice.

Zdjęcie: M.Habrat

Akademicki Puchar Polski

Do cyklu Enduro MTB Series powraca akademickie ściganie. Współpraca z centralą Akademickiego Związku Sportowego i zaangażowanie Klubu AZS Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pozwoli na stworzenie osobnej klasyfikacji czyli Pucharu AZS w Enduro. Mogą w nim być klasyfikowani studenci, doktoranci lub etatowi pracownicy uczelni wyższych, zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym. Prowadzona będzie zarówno klasyfikacja indywidualna jak i drużynowa (uczelniana). Jeśli nie masz ważnej legitymacji AZS, możesz ją wyrobić tutaj: legitymacja.azs.pl.

Polska Seria Enduro

Po niewątpliwie dużym zainteresowaniu „klasyfikacją generalną” w zeszłym sezonie, utrzymujemy ten projekt. Do Polskiej Serii Enduro zaliczać się będą wyniku z dwóch naszych edycji. Dodatkowo do sumy punktacji zaliczać się będą rezultaty z Joy Ride oraz Enduro Trails.

Trasy i formuła

Przebieg tras wyścigu w Myślenicach, czyli odcinki specjalne oraz sugerowane trasy dojazdowe zostaną opublikowane około tydzień przed zawodami. Dzięki temu będzie możliwość legalnego (zgodnie z regulaminem) zapoznania się z przebiegiem OSów. Niemniej przypominamy, że ostateczna linia, którą przebiegać będzie rywalizacja wyznaczać będą taśmy i oznaczenia w dniu zawodów.

 • Grupy Race będą miały do pokonania:
  • 4 Odcinki Specjalne
  • ok.36 km – długość dojazdówek i OS
  • ok. 1300 m przewyższenia
 • Grupy HOBBY będą miały do pokonania:
  • 3 Odcinki Specjalne (NIE jadą OS nr 3)
  • ok. 28 km – długość dojazdówek i OS
  • ok. 1000 m przewyższenia
 • Podjazdowy Odcinek Specjalny Bosch dla kategorii e-bike.
Zdjęcie: M.Habrat

Druga edycja

Termin drugiej edycji jest już znany. Będzie to pierwszy weekend września czyli 2-3.09.2023 Jednego dnia ściganie dla dorosłych, drugiego mini-wyścig dla dzieci. Jak informują organizatorzy, lokalizacja imprezy podana zostanie jeszcze przed edycją w Myślenicach. W związku z tym zapraszamy do śledzenia profili zawodów na social mediach:

www.facebook.com/EnduroMTBseries www.instagram.com/enduromtbseries/

Więcej informacji znaleźć można na enduromtbseries.com.pl.

O Enduro MTB Series

Ekipa organizacyjna zawodów kolarskich „Enduro MTB Series” to niezwykle ciekawa grupa ludzi. Są wśród nas pasjonaci rowerów, gór, podróży, fotografii, gier planszowych, a w codziennym życiu działamy w przeróżnych branżach, w marketingu, sprzedaży, motoryzacji, szkolnictwie, budowlance. Suma naszych wielu doświadczeń pozwala przygotować dla Was imprezy na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim z pasją i pełnym zaangażowaniem. Organizacja zawodów ma być również dla nas przyjemnością, okazją do odwiedzania nowych miejsc, poznawania ciekawych ludzi, szkołą radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego Wy uczestnicy i my organizatorzy żyjemy w pewnego rodzaju symbiozie, bez nas nie byłoby zawodów, ale bez Was nie byłoby dla kogo je robić. Dziękujemy Wam za to, że jesteście kolejny sezon z nami, że współtworzycie klimat i charakter naszych imprez! Namawiajcie do startu nowe osoby, aby enduro nadal się rozwijało i rosło w siłę.

Oficjalna strona:
enduromtbseries.pl
Media:
facebook, instagram, youtube