Bike Republic Sölden wzmacnia partnerstwo z Green Hill Bikepark i w sezonie 2024 po raz pierwszy zorganizuje festiwal BYND. Ten unikalny event łączy szerokie spektrum rowerzystów z różnych dyscyplin ze zwykłymi amatorami, którzy razem będą mogli imprezować i brać udział w zawodach. Wisienką na torcie będzie impreza Swatch Nines MTB, która przyciąga największe gwiazdy slopestyle’u i freeride’u na świecie, a do tego prezentuje unikalny tor z przeszkodami.

Bike Republic Sölden samo z siebie jest niekonwencjonalne. Powstało jako fundacja w 2015 roku z misją stworzenia najpłynniejszego rowerowego narodu w Alpach, bez podziału na pochodzenie, rasę, wiek czy umiejętności. W 2023 BRS podjęło współpracę z Bike Parkiem Green Hill w Niemczech i teraz łączą siły przy organizacji festiwali BYND. Jeden event BYND The Hill odbędzie się w Niemczech, a edycja BYND The Mountain w Austrii.

2 miejsca, 1 społeczność

Festiwal BYND The Monutain odbędzie się w Sölden w dniach 13-15 września 2024. Wśród potwierdzonych zawodników, którzy pojawią się na imprezie znajdziemy takie nazwiska jak Sam Pilgrim, Casey Brown, Erik Fedko czy Peter Kaiser, który ponownie będzie odpowiedzialny za zbudowanie toru na zawody Swatch Nines MTB. Dzień dla publiczności tej imprezy przypada na 14 września i z całą pewnością przyciągnie tłumy.

Połączenie festiwalu BYND i imprezy Swatch Nines to idealny pomysł na świętowanie kolarstwa w całej jego różnorodności. Chcemy podkreślać fakt, że u nas wszyscy mogą się dobrze bawić, bez podziałów i uprzedzeń.

Marie Therese Riml, Dyrektor Marketingowy Bike Republic Sölden

Więcej informacji: bikerepublic.soelden.com/home/events/festival-bynd-the-mountai