Tegoroczny Darkfest zakończył się kilka dni temu, a do sieci powoli spływają podsumowujące imprezę materiały. Pierwsze smaczki mogliście zobaczyć w artykule z rozpoczęcia imprezy, a teraz nadeszła pora na zebranie wszystkiego w jednym miejscu.

Ekipa Darkfest 2024 / zdjęcie: Syo van Vliet

To był wyjątkowy rok, prawdopodobnie z najlepszą jazdą jaką kiedykolwiek widzieliśmy. To niesamowite, że możemy inspirować kolejne pokolenie i pokazywać im co jest możliwe do wykonania na rowerze.

Sam Reynolds, główny organizator Darkfest

Darkfest otworzył światowy kalendarz imprez freeride’u i od razu ustawił poprzeczkę na najwyższym poziomie. Od początku trwania imprezy można było zobaczyć przełomowe triki i ogromny progres w kobiecym kolarstwie górskim. Zawodnicy przez cały tydzień musieli znosić trudne warunki, takie jak zmieniające się kierunki wiatru i wysokie temperatury. Pomimo wielu wyzwań riderom udało się zaliczyć wiele naprawdę niesamowitych i ogromnych lotów.

Uwielbiam to, że mój sezon zaczyna się od Darkfest, ponieważ zaczynasz od najbardziej szalonych lotów w swoim życiu. Daje Ci to zastrzyk pewności siebie na resztę roku.

Robin Goomes

Poza niesamowitymi trikami, jakie mogliśmy zobaczyć na imprezie, nie obyło się niestety bez spektakularnych upadków. Na liście pokonanych znaleźli się m.in. Adolf Silva, Sam Hodgson, Tom Isted i Carson Storch czy Dan Paley.

Wyniki końcowe:

  • Król i Królowa Darkfest 2024: Elias Ruso i Vaea Verbeeck
  • Monster Moment: backflip Toma Isteda na 34-metrowej hopie, Robin Goomes i Harriet Burbidge-Smith backflip w pociągu na step-up’ie.
  • Spank Bikes Best Whip: Dan Paley i Vinny Armstong
  • GoPro najlepszy przejazd: Bienvenido Aguado
  • Kenda Mind Bender Award (Najlepszy Trik): Kurtis Downs – nothing to double grab to rock solid
  • Pinkeye Vision Biggest Burke: Vero Sandler, za zebranie ponad 1500 dolarów na cele charytatywne
Tom Isted / zdjęcie: Eric Palmer

Myślę, że Darkfest to jedno z wydarzeń wypychających ten sport na wyższy poziom. Widzieliśmy tak wiele nowych trików, nowych zawodników, nowych hopek i jest to jedyne wydarzenie na świecie, podczas którego zawodnicy mogą pokazać, na co ich stać w największym stopniu. Jestem bardzo wdzięczny, że mogę być tego częścią!

Elias Ruso

Filmy

YouTube player
YouTube player
YouTube player