Już w majówkę w Ustroniu po raz dziesiąty odbędzie się trzydniowy festiwal rowerowy Downhill City Tour. Zarówno dla zawodników, jak i kibiców szykuje się weekend pełen wrażeń!

W pierwszy dzień eventu uczestnicy wezmą udział w zawodach na pumptracku. Na specjalnie wyprofilowanym torze rowerzyści rywalizować będą o przejazd w jak najszybszym czasie. Kolejnego dnia przewidziane są wyścigi Urban Downhill. Kamieniste zbocza leśne zostaną zastąpione przez schody, krawężniki i specjalnie zbudowane wybicia. Wąskie, kręte uliczki i zeskoki z tarasów to nieodłączne elementy tej odmiany sportu. Ostatniego dnia na zawodników czeka trasa klasycznego downhillu. W Bike Parku Palenica przeszkodami będą między innymi kamienie, korzenie, naturalne i specjalnie zbudowane dropy, wybicia i ostre zakręty (bandy).

Nie zabraknie też czasu na relaks przy dobrej muzyce – pomiędzy dniami wypełnionymi rowerowymi emocjami, organizatorzy planują głośne afterparty.

Jeśli macie ochotę spędzić czas w pięknych okolicznościach natury Ustronia, a przy okazji poczuć ekstremalne emocje widowiska rowerowego – nie możecie przegapić tego festiwalu!

Zapisz się: race-timing.pl/pl/zawody

Dowiedz się więcej:
downhillcitytour.pl
facebook.com/dhcitytour
instagram.com/downhillcitytour