Druga runda tegorocznego iXS Pucharu Europy DH postawiła bardzo ciężkie warunki przed uczestnikami. Jeśli trasa w Lenzerheide nie była wystarczająco trudna, to w ubiegły weekend stała się jeszcze trudniejsza. A to wszystko ze względu na ogromne opady deszczu, burze, wiatr i niskie temperatury, które nawiedziły Szwajcarię w weekend.

Stan Nisbet / zdjęcie: Sebastian Gruber

iXS Puchar Europy DH 2024 #2

Piątkowa pogoda pokazała zawodnikom, z czym będą się mierzyć przez następne dwa dni. Już podczas pieszego zapoznania z trasą zawodnicy wiedzieli, że trasa będzie wymagająca, a jak tylko rozpoczęły się treningi, to również zaczęło padać…

Mistrzostwa Szwajcarii DH

Warunki w sobotę były bardzo zróżnicowane. Na początku kwalifikacji było dość sucho i okazjonalnie nawet pojawiało się słońce. Jednak to wszystko zmieniło się późnym popołudniem, a trasa zamieniła się w jeden wielki potok. Częścią kwalifikacji były zmagania podczas Mistrzostw Szwajcarii DH i na szczęście zawodnicy biorący w nich udział mieli całkiem dobre warunki do walki o złote medale. Ostatecznie najlepsi okazali się Janis Lehmann i Lisa Baumann.

Mistrzowie Szwajcarii DH 2024 / zdjęcie: Sebastian Gruber

Finałowa niedziela

Podczas, gdy ostatnie sobotnie przejazdy kwalifikacyjne rozgrywane były w bardzo ciężkich warunkach, to niedziela dawała nadzieje na poprawę pogody. Dodatkowo organizatorzy podjęli decyzję o opóźnieniu startu o godzinę, aby jeszcze lepiej trafić w okienko pogodowe. Pogoda jednak miała własne zdanie na ten temat i przywitała wszystkich bardzo niskimi temperaturami…

Lisa Baumann / zdjęcie: Sebastian Gruber

Wśród pań ponownie najszybsza była Lisa Baumann (Commencal Les Orres), która dzień wcześniej została Mistrzynią Szwajcarii DH. Drugie miejsce zajęła Abigail Hogie (Beyond Racing), a trzecia była Delphine Bulliard (Verbier Racing).

Christopher Grice / zdjęcie: Sebastian Gruber

W rywalizacji panów na najwyższym stopniu podium stanął Christopher Grice (Generation Specialized), który w pokonanym polu zostawił Simena Smestada (SK Rye) i Yannicka Baechlera (Baechler Brothers).

Wśród mastersów triumfował Billy Caroli (Velo club Tramelan), a świetne czwarte miejsce zajął Aleksander Wieczorkiewicz (Runo.design Team). W kategorii U17 27 miejsce zajął Marat Harasimowicz (BSR Downhill), a Igor Franek (BSR Downhill) był 28 w U19.

Pełne wyniki: kliknij tutaj

YouTube player

Co działo się w iXS Pucharze Europy DH do tej pory?

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube