Przed chwilą dowiedzieliśmy się o nowym nabytku teamu Romet. W sezonie 2009 na dircie firmę reprezentować będą Maciek „Fuji” Ryndziewicz oraz Marek „Maro” Łebek, który właśnie dołączył do zespołu. Przy okazji zadaliśmy Markowi kilka szybkich pytań ;)


fot. Marcin Wróbel

W jaki sposób znalazłeś się pod skrzydłami Romet’a?

Hmm… dokładnie to było tak, że napisałem do Fujiego czy Romet nie potrzebuje jakiegoś zawodnika na nowy sezon. Na szczęście dla mnie tak się złożyło, że akurat potrzebowali, no i jestem :)

Na jakim sprzęcie będziesz jeździł?

Jeśli chodzi o sprzęt to na razie będę jeździł na motylku (Romet Butterfly) z partsami takimi jak Rock Shox Pike Air, zestaw Truvativ’a czy piasty NS’a.

Jak wyglądały Twoje przygotowania do nowego sezonu?

Głównie to wypoczywałem :) …ale też jakoś konkretnie się nie zaniedbałem. Jeździłem trochę po skateparkach i trailsach Szamanków i nabijałem progres. Pewnie gdyby sprzęt mi nie nawalił jakieś dwa miesiące temu to byłoby intensywniej.

Plany startów na sezon 2009?

W planach jest kilka wypadów poza granice Polski oraz po polskich imprezach, a dokładniej zaczynam sezon od startu w Wiedniu na Vienna Air King. Mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony choć niczego nie obiecuję… Będzie to moja pierwsza większa impreza, więc raczej wystartuje bez spiny.

Czego nowego możemy się po Tobie spodziewać w tym sezonie?

Ojoj dobre pytanie. Ogólnie tego nie wiem sam, moim marzeniem na ten rok jest zrobić 36 double whipa, ogóry jak najbardziej, a najważniejsze dla mnie jest to, aby jeździć stylowo i pewnie na to poświęcę większość czasu.

W takim razie życzę udanego sezonu i startu w Wiedniu!

Miłosz Pytel, Romet Product manager: „Marek to naszym zdaniem jeden z najbardziej obiecujących młodych dirt jumperów. W pierwszym roku współpracy chcemy wspólnie pojeździć na zagraniczne wyjazdy, żeby oswoił się w konkurencji z najlepszymi zawodnikami oraz na większych hopach. Dużym plusem jest to, że mamy w teamie Fujiego, który doświadczeniem i umiejętnościami pomoże Markowi się rozwinąć.”

—–

Przy okazji możecie zobaczyć 2 filmiki prezentujące umiejętności Marka:
Marko Promo 2
Marko Promo