Plotki dotyczącej tej współpracy krążyły od początku bieżącego roku, teraz stały się one oficjalną informacją. Trzykrotny Mistrz Świata w DH, francuski zawodnik Fabien Barel dołącza do Canyon Factory Enduro Team. Dla ekipy, której celem są przede wszystkim miejsca na podium, to doskonała wiadomość jednak współpraca z zawodnikiem ma być o wiele szersza. Ogromne doświadczenie, wiedza a także techniczne wykształcenie francuza ma pomóc w dalszym rozwoju rowerów Canyon a zespół którego jest częścią będzie między innymi testował nowe produkty i prototypy.

F

Założona w tym roku drużyna składa się z pięciu zawodników a jej twarzą jest wlaśnie Fabien Barel.

Roman Arnold, CEO Canyon Bicycles:

„Bardzo się cieszę, że Fabien będzie startował w naszej ekipie w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany, że razem osiągniemy wielkie sukcesy, zwłaszcza, że w poprzednich latach Fabien udowodnił że jego pomysły z łatwością przekształcają się w nowe trendy w MTB. Taka osoba idealnie pasuje do naszego wizerunku i filozofii”.

F

Z całą pewnością tak utalentowany i utytułowany zawodnik będzie również wsparciem dla pozostałych zawodników ekipy. Ines Thoma, Marco Bühler, Eugen Maxi Dickerhoff a także młody szkocki rider Joe Barnes dzięki współpracy z Fabienem z pewnością rozwiną swoje umiejętności. Fabien i Joe to duet, który będzie liderem ekipy Canyon Factory Enduro Team, ich pierwsze starcie z konkurencją nastąpi podczas Bike Festival Garda Trentino w maju. Właśnie tam drużyna weźmie udział w pierwszym wyścigu Enduro. Najważniejsze będą jednak zwycięstwa w cyklu Enduro World Series.

Fabien Barel mówi, że nadchodzący sezon będzie krokiem milowym w jego karierze. „Debiut w Enduro World Series z Canyon Enduro Factory Team to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie. Jestem przekonany, że w tym sezonie – poza udziałem w zawodach – będę miał mnóstwo czasu aby wspierać rozwój rowerów grawitacyjnych Canyon. Nasza wspólna pasja pozwoli osiągnąć doskonałe wyniki i stworzyć nowe, ekscytujące modele Canyon.”

F

Fabien Barel weźmie udział w the Canyo Pure Cycling Festival w Koblencji w dniach 26-27.04.2013. Podczas imprezy fani zawodnika będą mogli zdobyć autograf, osobiście porozmawiać z trzykrotnym Mistrzem Świata oraz wspólnie pokonać jedną z okolicznych tras Enduro.

Jeszcze dziś na kanale www.youtube.com/user/purecycling umieścimy, na którym Fabien opowiada o swojej współpracy z Canyon Bicycles i prezentuje sprzęt na którym będzie startował w nadchodzącym sezonie. Znajdą się tam równiez fragmenty pierwszych jazd testowych.

 

 

 

Autor zdjęć: Markus Greber