W ostatnich tygodniach organizacja Freeride Mountain Bike World Tour zorganizowała plebiscyt na zawodnika roku 2013, zwycięzca mógł być tylko jeden – SZYMON GODZIEK! W głosowaniu internautów Szaman zostawił w polu takie gwiazdy światowego freeride’u jak Cam Zink, Martin Soderstrom czy Sam Pilgrim i zgarnął nagrodę „FMB World Tour People’s Choice Award – Athlete of the Year 2013”.

Przez dwa tygodnie na facebook’owym profilu FMB World Tour można było oddawać głosy na jednego z 30 najlepszych zawodników na świecie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Szymon ma tak ogromną rzeszę fanów. Gratulujemy wygranej!

Szymon Godziek: „Jestem zaskoczony wygraną, ponieważ zupełnie się jej nie spodziewałem. Bardzo cieszę się, że moja jazda i trud włożony w treningi, zostały docenione przez innych. Internauci mogli głosować także na wielu innych świetnych riderów, ale wybrali akurat mnie – to bardzo miłe. Z pewnością zmotywuje mnie to do jeszcze bardziej wytężonej pracy w nadchodzącym sezonie. Trzymajcie za mnie kciuki i do zobaczenia na zawodach!”